Święta Bożego Narodzenia 2020
Pikio.pl
Monika Majko - 17 Listopada 2020

Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków

Święta Bożego Narodzenia w tym roku mogą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller przekazał najnowsze informacje w sprawie ograniczeń przemieszczania się.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas tradycyjnych odwiedzin u rodziny. Rzecznik rządu przekazał najnowsze informacje w sprawie wprowadzenia ewentualnych obostrzeń dotyczących przemieszczania się, to ważne informacje dla Polaków.

Święta Bożego Narodzenia 2020 - rzecznik przekazał ważne informacje

Co roku w okresie świątecznym tysiące Polaków wyrusza w podróż, często na drugi koniec kraju, by zjeść wigilijną kolację ze swoimi bliskimi. Wiele osób nie wyobraża sobie świąt poza gronem rodziny, dlatego w związku z napiętą sytuacją w kraju dotycząca pandemii koronawirusa, pojawiły się również obawy o tegoroczny wygląd świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

Rząd od jakiegoś czasu informuje Polaków, że ostatnim krokiem w walce z pandemią będzie podjęcie decyzji o narodowej kwarantannie. Na razie wizja pełnego lockdownu w kraju została oddalona, a premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że póki co nie występują przesłanki ku temu, by całkowicie zamknąć kraj. Niewykluczone jednak, że taka decyzja znów będzie rozważana.

Rzecznik rządu był we wtorek 17 listopada br. gościem na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Piotr Müller odpowiedział na kilka ważnych pytań o rządowe plany w sprawie działań, mających na celu opanowanie pandemii koronawirusa w Polsce. Rzecznik potwierdził słowa premiera o braku konieczności pilnego wprowadzenia narodowej kwarantanny.

– Te dane, które do nas spływają, potwierdzają, że dalszy krok w najbliższych dniach nie będzie potrzebny, a na pewno nie w tym tygodniu – przekazał Müller.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Rzecznik rządu uspokoił zaniepokojonych Polaków

Piotr Müller został zapytany również m.in. o możliwość wprowadzenia punktowego lockdownu w kraju, uniemożliwiającego przemieszczanie się wybranych grup obywateli, zamieszkujących najbardziej zagrożone epidemicznie tereny. Rzecznik rządu wyraził nadzieję, że takie działania nie będą konieczne, a swoją odpowiedź oparł na aktualnych danych dotyczących rozwoju pandemii w Polsce, które codziennie raportuje Ministerstwo Zdrowia.

Liczymy, że obecne obostrzenia przyniosą efekty, one już przynoszą efekty. Nie będziemy zachęcać do tego, aby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać – przekazał rzecznik rządu.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. Barbara Kurdej-Szatan na spacerze z Heniem. Chłopczyk ma nieziemsko drogi wózek, znamy jego cenę

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

Te słowa chwilowo uspokoiły zaniepokojonych obywateli. Rzecznik odpowiedział również na kilka innych nurtujących Polaków pytań, m.in. o możliwość przedłuzenia powszechnej nauki zdalnej dla polskich uczniów, która pierwotnie ma potrwać do 29 listopada br.

– Będziemy decyzję zapewne podejmować pod koniec tego tygodnia, przyszłego, do kiedy ten stopień nauki zdalnej przedłużać lub nie przedłużać. Tutaj decyzji jeszcze nie ma, ale one lada dzień zapadną – zapowiedział rzecznik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywa
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Działa podobnie jak sok i syrop, a jest łatwiejszy do zrobienia . Piorunujące działanie naparu z imbiru
  7. Znaleźli bezcenny skarb w lesie. Ma ponad 300 lat, w okolicy może być ich więcej

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News