Bez-nazwy-1-163-1021x580
Bartłomiej Chudy - 24 Grudnia 2018

Jest niebezpiecznie na drogach! I to nie przez pogodę

Święta dla milionów Polaków wiążą się nie tylko ze wzmożonymi przygotowaniami i czasem refleksji. To także przejazdy, często z jednego na drugi kraniec kraju. Służby przestrzegają - na drogach czyha na nas niebezpieczeństwo!

Święta rozpoczęły się już w polskich domach. Zgromadzeni w rodzinnych wspólnotach przeżywamy ten czas na sposób duchowy, jak i tradycyjny.

Śmierć czyha na drogach. Uważajmy, by te święta były bezpieczne

Dla wielu Polaków święta są nie tylko wyjątkowych czasem w roku. To także wzmożona logistyka, pochłaniająca wiele energii. Doskonale zdają sobie z tego sprawę kierowcy. Ta grupa jest w ostatnich dniach pod szczególnym nadzorem wzmożonych kontroli policyjnych. Raporty Komendy Głównej Policji nie przynoszą nam chluby. Z informacji podanych przez Wirtualną Polskę wynika, że w przedświątecznym weekendzie zginęło na polskich drogach 15 osób. Jeszcze bardziej poraża inna statystyka. Mundurowi wyliczyli, że zatrzymano aż 430 nietrzeźwych kierowców. Najgorszy w tych rozliczeniach był piątek. Przed długim, świątecznym weekendem na drogach dało zaobserwować się zwielokrotnioną obecność pojazdów. Jak pisze Wp.pl tego dnia doszło do "110 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 142 zostały ranne". Tego dnia policja zatrzymała ponad 150 kierowców, którzy jechali na "na podwójnym gazie". Te liczby dowodzą, że Polacy niewiele uczą się z bolesnych doświadczeń. Śmierć w drodze do domu na święta jest chyba najgorszym możliwym wyobrażeniem na koniec roku. Jeśli utrzymają się prognozy na czas po świętach możemy spodziewać się jeszcze gorszych statystyk niż przed rokiem. Wtedy do 26 grudnia zginęły w wypadach 42 osoby, a blisko 450 zostało rannych. Do tego doszło zatrzymanie ponad 880 nietrzeźwych kierowców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
Policjanci dwoją się i troją, by akcja "Świąteczny weekend - bezpieczne Boże Narodzenie" przebiegała sprawnie i skutecznie Na drogach całej Polski pracować ma 5 tys. funkcjonariuszy. Zdaniem służb najczęstszymi przyczynami wypadków są przekroczenie prędkości i jazda pod wpływem alkoholu. - Niestety ta prędkość jest najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych i w tym zakresie należy spodziewać się pomiarów prędkości - tłumaczył Wirtualnej Polsce Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pogoda pogarsza się z każdą chwilą! U wielu Polaków już wystąpiły objawy, będzie gorzej
  2. Różnica temperatur będzie KOSMICZNA! Pogoda w Polsce znowu oszaleje
  3. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  4. Gessler dostała szału, tak wściekła nie była NIGDY! Wstrząsnęła nią choroba alkoholowa
  5. Koszmar aktorki serialu TVP. Alkoholizm, narkotyki, depresja
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News