Będzie dodatkowy dzień wolny na święta Bożego Narodzenia. Dobre wiadomości dla konkretnej grupy Polaków

Będzie dodatkowy dzień wolny na święta Bożego Narodzenia. Dobre wiadomości dla konkretnej grupy Polaków Źródło: Fot. Pixaba/Basti93

Święta dla niektórych Polaków potrwają o jeden dzień dłużej. Dodatkowy czas wolny przedłuży Boże Narodzenie, dzięki czemu część osób będzie cieszyła się naprawdę długim weekendem. Koniecznie sprawdźcie, kto będzie mógł dłużej wypoczywać.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Dla Polaków jest to niezwykle ważny czas, dlatego zdecydowana większość chce spędzić go w gronie najbliższych, nie myśląc wtedy o obowiązkach zawodowych. Okazuje się, że niektórzy będą cieszyć się naprawdę długim weekendem. Dla tych osób święta potrwają znacznie dłużej i będą mogli skorzystać aż z 5-dniowego odpoczynku. 

Przedłużone święta dla niektórych Polaków

Święta Bożego Narodzenia w tym roku wypadają w środę i w czwartek. Oznacza to, że wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, aby cieszyć się aż pięciodniowym weekendem. Niektórzy nie będą jednak musieli wykorzystywać swojego urlopu, aby mieć wydłużoną przerwą świąteczną, ponieważ mają już zagwarantowany wolny dzień 27 grudnia. 

Rząd przedłużył sobie święta 

Jak się okazało, rząd przedłużył sobie i urzędnikom święta Bożego Narodzenia i piątek 27 grudnia będzie dla tej grupy osób dniem wolnym od pracy. Ze względu na przedłużone wolne pod koniec grudnia, urzędnicy będą jednak musieli odpracować ten dzień w sobotę 14 grudnia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- 27 grudnia będzie w tym roku dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej" - napisano w komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zarządzenie szefa KPRM, dotyczy ministerstw i urzędów centralnych, czyli administracji rządowej centralnej. Również administracja terenowa będzie mogła liczyć na dodatkowy dzień wolny. Wszyscy, którzy pracują w urzędach wojewódzkich, urzędach, które należą do Krajowej Administracji Skarbowej oraz inspekcjach i urzędach statystycznych, będą cieszyć się z pięciodniowych świąt. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Bardzo smutna wiadomość od Damiana Kordasa tuż po zwycięstwie w "Tańcu z gwiazdami". Współczujemy

Warto zatem o tym pamiętać, aby nie być nieprzyjemnie rozczarowanym. Załatwianie spraw urzędowych dzień po zakończeniu świąt Bożego Narodzenia będzie niemożliwe. Lepiej więc wybrać się przed długim weekendem, bądź w dodatkowy pracujący dzień urzędów, czyli w sobotę 14 grudnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejny "Taniec z gwiazdami" już bez Iwony Pavlović?! Najostrzejsza jurorka zabrała głos, fani są zaniepokojeni
  2. Coś od 60 lat rosło jej w brzuchu, myślała, że to guz. Diagnoza lekarzy ją zdruzgotała
  3. Jak mógł to zrobić własnemu synkowi?! Kamera monitoringu nagrała, jak ojciec postąpił z 3-letnim dzieckiem
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

źródło: O2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News