Kto pamięta "Świerszczyka" dla dzieci? Obchodzi urodziny

Kto pamięta "Świerszczyka" dla dzieci? Obchodzi urodziny Źródło: www.facebook.com/Swierszczyk.magazyn.dla.dzieci

"Świerszczyk" niebawem obchodzi swoje urodziny. Ulubione czasopismo dzieci od wielu lat uczy i bawi najmłodszych czytelników. Czy dorośli również go pamiętają? Czy zamawiali prenumeraty?

Świerszczyk to magazyn, który może pochwalić się tytułem najstarszego czasopisma w Europie. Reklamujący się jako nowoczesne pismo z tradycją nadal ma wielką rzeszę fanów, dzieciom sprawia ogromną frajdę, a dla dorosłych stanowi część historii i wartość sentymentalną. Najpopularniejsze pismo dla dzieci niebawem obchodzi swoje urodziny.

Świerszczyk - gazeta dla dzieci, czasopismo z długą historią

1 Maja 1945 roku to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu. Ten dzień ma także szczególną wartość dla twórców i czytelników Świerszczyka, ponieważ to właśnie wtedy ukazał się pierwszy numer popularnego czasopisma dla dzieci. Pomysłodawczynią nazwy pisma była pani Ewa Szelburg-Zarembina i z pewnością nie spodziewała się, że przetrwa ona tak długo. 1 Maja ulubione pismo najmłodszych skończy 74 lata. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik.

Początkowo gazeta była wydawana cotygodniowo, następnie nastąpił okres, kiedy numery trafiały do kiosków co dwa tygodnie. Od Stycznia 2019 roku magazyn wydawany jest raz w miesiącu. Jego głównymi odbiorcami są czytelnicy w wieku od 5 do 9 lat, którzy dzięki Świerszczykowi uczą się czytania ze zrozumieniem, bawią i główkują rozwiązując krzyżówki, a także ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową. Efektywnie spędzany czas przy gazecie niewątpliwie przyczynił się do tego, że jest wydawana ona do dziś dając dzieciom radość w połączeniu z nabywaniem wiedzy.

Świerszczyk - prenumerata i wielka księga

Rodzice kupując dzieciom najnowszy numer świerszczyka odczuwają satysfakcję, że ich małe pociechy uczą się i bawią wspólnie z gazetą, która dostarczała szczęścia również im kiedy byli młodzi. Świerszczyki od zawsze cieszyły się niemałą popularnością, dzisiaj jest już o nią nieco trudniej, gdy do rywalizacji o najmłodszych stają komputery, telefony i nowoczesne zabawki. Tym milej spojrzeć na dzieci, które wybierają ilustrowane kolorowanki, zabawne obrazki, mądre ćwiczenia i ciekawe krzyżówki. Rodzice mogą również zamawiać swoim pupilom prenumeratę, co z pewnością czynili i ich rodzice. Taka możliwość jest dostępna na oficjalnej stronie popularnego magazynu.

Z okazji 70. urodzin została wydana książka "Świerszczyk - wielka księga". Została ona wypełniona najpopularniejszymi tekstami i bohaterami takimi jak Kotek Mamrotek, Zając Kicaj, a przede wszystkim ulubieńcem czytelników - świerszczem Bajetanem Hopsem. Księga cieszyła się wspaniałym przyjęciem przez czytelników i do dzisiaj można kupić ją w księgarniach, jak i sklepach internetowych

Świerszczyk dla dorosłych

Chociaż z magazynem dla dzieci ma mało wspólnego, również zdołał uzyskać popularność. Nie jako czasopismo, a jako określenie. Mianem "Świerszczyka dla dorosłych" określa się magazyny dla Panów zawierające erotyczne treści i zdjęcia.

Wracając do najmłodszych czytelników, chcieliśmy życzyć zarówno im, jak i ich ulubionej gazecie wszystkiego najlepszego z okazji 74 urodzin. Oby trwało i uczyło jak najdłużej, bawiąc kolejne pokolenia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Czy Światowy Dzień Książki dla Dzieci jest już niedługo? Odpowiedź jest zaskakująca
  2. Kiedy Światowy Dzień Książki 2019. Data i informacje
  3. Jak chroni się prawa autorskie? Niebawem mają swoje święto
  4. Kiedy jest Światowy Dzień Grafika? Data, obchody
  5. Jakie święto jest 1 maja? Czy to komunistyczna tradycja?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News