Nasz kraj właśnie odnotował światowy sukces, wyprzedziliśmy konkurencję wychodząc na pierwsze miejsce w rankingu. Jedynym liczącym się dla nas konkurentem jest jeden z naszych sąsiadów.

Polska waluta jest najmocniejsza na świecie. Jej zysk wartości względem innych walut trwa już od kilku miesięcy, ale dziś wyprzedziła konkurencję. Tak silna pozycja polskiego złotego związana jest z dobrą sytuacją strefy euro.

Od miesięcy polski złoty zyskuje na wartości i znajduje się w pierwszej trójce najmocniejszych walut. Głównymi konkurentami naszej waluty są: meksykańskie peso i czeska korona. Jeszcze w czerwcu liderem było peso, teraz jednak ta waluta osłabła.

Dziś czeska korona została wyprzedzona przez złotego, który tym samym stał się najmocniejszą walutą świata. Rynki walut są zmienne i Czechy znów mogą nas wyprzedzić. Obecnie jednak złoty jest na czele.

Moc waluty wynika z jej wzrostu wartości względem innych walut. Złoty zyskał w stosunku do dolara aż 14%. Dolar kosztuje teraz niespełna 3,60 zł. Kluczem do tak dobrego wyniku naszej waluty jest euro, które od początku roku zyskało w stosunku do waluty amerykańskiej aż 11%. Powoduje to znaczny wzrost wartości wielu europejskich walut, bo europejskie rynki korzystają z ożywienia w strefie euro. A polski złoty także wobec euro jest w tej chwili najmocniejszą europejską walutą.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również