Kiedy jest Światowy Dzień Pocałunku? Nietypowe święto internauci podsumowują memami

Kiedy jest Światowy Dzień Pocałunku? Nietypowe święto internauci podsumowują memami Źródło: pixabay.com/StockSnap

Światowy Dzień Pocałunku - kiedy będziemy obchodzić to święto? Według niektórych ekspertów to idealna okazja do tego, żeby poprawić nieco nasze zdrowie, pocałunki bowiem mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Oczywiście całować możecie się nie tylko od święta.

Światowy Dzień Pocałunku, kiedy będziemy świętować? Podobno jego inicjatorem była firma sprzedająca abonament stomatologiczny. Idea obchodzenia takiego dnia spodobała się Organizacji Narodów Zjednoczonych, która oficjalnie ustanowiła to święto.

Światowy Dzień Pocałunku. Kiedy jest to święto?

Święto pocałunków będziemy obchodzić 6 lipca, jednak to nie jedyna data tego wyjątkowego święta. Jeśli chcecie godnie świętować ten dzień, nie szczędźcie swoim partnerom lub przyjaciołom buziaków i czułości. Jak już wcześniej wspominaliśmy, był zainicjowany przez brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą bardzo popularnych w Wielkiej Brytanii abonamentów stomatologicznych. Pomysł obchodzenia Święta Pocałunku spodobał się Organizacji Narodów Zjednoczonych, która oficjalnie powołała to całuśne święto.

Jak można je obchodzić? Oczywiście całuj się, ale nie z byle kim, poniżej przedstawimy listę rodzajów pocałunków, które mogą być przydatne. Pocałunki muszą być szczere, wtedy idea święta zostanie zachowana i godnie obchodzona. 

Co oznaczają poszczególne rodzaje pocałunku, każdy przeznaczony jest na inną okazję! Istnieje blisko sto rodzajów tej czułości, a każdy wyraża zupełnie inne uczucie i ma przekazać coś innego.

 • Pocałunek w policzek - może być czuły lub zupełnie zdawkowy. Spotykamy się z nim najczęściej podczas powitania lub pożegnania z inną osobą, czy to członkiem rodziny, czy znajomym. Oznacza on szacunek oraz bliską więź w relacjach przyjacielskich, nie można się w nim doszukiwać niczego niezwykłego,
 • Wysłany całus - to wyraz oddania, może być również okazaniem miłości drugiej połówce, a nawet oznaką flirtu,
 • Pocałunek w nos - to sposób na zwrócenie na siebie uwagi, przeważnie partnera, przecież nie całujemy w nos obcej sobie osoby. Praktycznie zawsze wywołuje uśmiech,
 • Pocałunek w czoło - często nazywany jest matczynym pocałunkiem, ponieważ okazuje troskę i poświęcenie. Ma wręcz terapeutyczne właściwości - łagodzi nerwy i uspokaja,
 • Pocałunek w szyję - na niego decydują się pary, które są ze sobą naprawdę blisko, szyja to bardzo czułe miejsce, więc relacja również musi być dość intymna,
 • Pocałunek w rękę - okazuje podziw i szacunek. To bardzo stara tradycja, która przetrwała do dzisiejszych czasów, jednak jest rzadko kultywowana,
 • Francuski pocałunek - ten jest chyba najbardziej zmysłowy. Pocałunek w usta już sam w sobie jest bardzo intymny. Jest wyrazem miłości i pożądania.

Międzynarodowy Dzień Pocałunku - 6 lipca? Nie, będziemy go obchodzić w grudniu. Memy podsumowują święto

Zarówno w Dzień Pocałunku, który będziemy obchodzić 6 lipca oraz w międzynarodową wersję święta, która wypada w grudniu, konkretnie 28, możecie pokusić się o zmierzenie z rekordem Guinessa w najdłuższym pocałunku. Obecnie rekord należy do 44-letniego pracownika ochrony w Tajlandii i jego o jedenaście lat młodszej partnerki, para całowała się aż 58 godzin, 35 minut i 58 sekund.

 - Para była skrajnie wycieńczona. Żadne z nich nie spało przecież przez 2 doby! - wspomina jeden z organizatorów corocznego konkursu w Tajlandii. 

Ponadto naukowcy udowodnili, że jednominutowy pocałunek może spalić 2 kilokalorie, więc to chyba wystarczający powód do jak najdłuższego całowania się. Namiętny pocałunek angażuje 126 mięśni, w tym 34 na samej twarzy.

Internauci z okazji obchodów święta co roku przygotowują śmieszne memy, które w pełni oddają charakter dnia. Niektóre nawołują do celebrowania nietypowego dnia, inne wyśmiewają go i z pogardą patrzą na młodych ludzi, którzy chcą całować się tylko z okazji tego dnia. Każda data może być dniem pocałunku, jeśli chcemy obdarzyć czułością swoich bliskich, każdy pretekst powinien być wykorzystany. 

 1. Największe afery na wykop.pl. Sposób, w jaki użytkownicy je przeprowadzają, może zaskoczyć
 2. Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chilli - data
 3. Najbardziej skandaliczne święto w kalendarzu. Jak można obchodzić Dzień Łapania za Biust?
 4. Międzynarodowy Dzień UFO 2019 - data
 5. Dzień Przytulania - obrazki, gify, demotywatory
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu