Kiedy jest Światowy Dzień Deskorolki? Miłośnicy tego sportu też mają swoje święto

Kiedy jest Światowy Dzień Deskorolki? Miłośnicy tego sportu też mają swoje święto Źródło: pixabay.com/StockSnap

Światowy Dzień Deskorolki to okazja do spędzenia dnia na zewnątrz i połączenia się z naszym wewnętrznym skatem. Tego dnia możemy wyciągnąć nasze zakurzone deski ze schowków i po raz kolejny wybyć na ulicę lub do skateparku. Na kiedy powinniśmy przygotować swoje wierne deski?

Światowy Dzień Deskorolki - tego dnia wszyscy skate'ci zbierają się w najlepszych miejscach do jeżdżenia i zaczynają zabawę. Może dzięki temu świętu uda nam się trik, który bez powodzenia ćwiczyliśmy od wielu tygodni? Warto tego dnia wyjechać na swoją ulubioną rampę i trochę poszaleć. 

Światowy Dzień Deskorolki - Warszawa świętuje. Skatepark będzie pełen

Wielu z nas w młodości chciało zostać skate'em. Moda na ten sposób spędzania czasu była wszechobecna w latach 90. i 2000. Każdy z nas widział w telewizji świetnie ubranych chłopaków i dziewczyny, którzy na drewnianych deskach z kółkami wyprawiali rzeczy, których my nie byliśmy w stanie zrobić nawet bez żadnej deski.

Popularność takiego stylu życia zwiększyło też pojawienie się w Polsce MTV i, oczywiście, serii gier komputerowych Tony Hawk's, każdy z nas mógł wcielić się w rolę mistrza deskorolki i robić triki, których nie mogli zrobić nawet najbardziej profesjonalni skate'ci świata - a to wszystko w najbardziej znanych miejscach w różnych zakątkach globu.

Nie dziwne więc, że w młodości każdy chciał jeździć na deskorolce, być wolnym i robić świetne tricki. Jednak niewiele osób związało swoje życie z deską - dla większości był to tylko chwilowy zachwyt, który nie przemienił się w karierę lub przynajmniej długoterminowe hobby. Może więc warto zacząć świętować Światowy Dzień Deskorolki?

Tego dnia ci, którzy dzisiaj uprawiają ten sport, wychodzą na ulicę, skateparki Warszawy i innych miast w Polsce i pokazują, że jazda na deskorolce nadal ma się świetnie. W ten dzień organizowane są różnego rodzaju zawody, zjazdy z trudnych stoków i spotkania na skateparkach. Jeśli więc mamy ochotę powrócić do tego sportu, ewentualnie spróbować go po raz pierwszy - właśnie 21 czerwca będzie idealnym momentem do zrobienia tego kroku!

Deskorolka elektryczna - opinie wśród skate'ów są podzielone

Ostatnimi czasu jazda na deskorolce jest o wiele bardziej urozmaicona - powstają coraz to nowe style desek, każda osoba może wybrać tę, która najbardziej odpowiada jej zastosowaniom. Jednak największe kontrowersje wzbudzają deskorolki napędzane elektrycznie. Oczywiście, dla fanów longboardów są one świetną kontynuacją tej tradycji - deski, dzięki którym można szybko i wygodnie się przemieszczać, a które nie zajmują wiele miejsca. Jednak wielu "prawdziwych" skate'ów uważa, że jest to zbyt dalekie odejście od tradycyjnej deski - trzeba się przecież odpychać nogami! Ostateczna decyzja należy jednak do użytkownika - najlepiej kierować się własnym sposobem użytkowania, nie opiniami innych.

  1. Dzień Agugaga - co to, kiedy jest to święto?
  2. Tolkien - film biograficzny o genialnym pisarzu
  3. Pikio: Wykop i Top 10 najciekawszych AMA na portalu w 2018 roku
  4. Rodrigo Alves przed operacjami. Jak wyglądał kiedyś?
  5. Gra o tron - memy związane z sezonem 8, Cersei i Daenerys
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu