Światowej sławy gwiazda: Naszym polskim braciom odbierana jest demokracja! (video)

Światowej sławy gwiazda: Naszym polskim braciom odbierana jest demokracja! (video) Źródło: fot. Twitter/Bartosz T. Wieliński

Jedna z największych gwiazd estrady postanowiła zabrać głos ws. zmian, jakie PiS próbuje wprowadzić w polskim sądownictwie. Tak ostrych słów od osoby niezwiązanej z polityką nikt się nie spodziewał.

Od kiedy PiS podjęło próbę przepchnięcia ustawy, która pozwalałaby partii na niemal dowolne zmiany kadrowe w Sądzie Najwyższym, oczy zagranicznych dziennikarzy skierowane są ku Polsce. Światowe media wielokrotnie udostępniały zdjęcia dziesiątek tysięcy protestujących ze świecami w dłoniach Polaków. Sytuację w kraju komentują nie tylko zagraniczni dziennikarze ale i najwięksi artyści. Głos w sprawie zabrał ostatnio, zupełnie niespodziewanie, Bono z U2. Swoją opinię wydał podczas koncertu zespołu w Amsterdamie. - Naszym polskim braciom i siostrom odbierana jest demokracja! - krzyknął ze sceny gwiazdor. Bono wykorzystał uwagę swoich fanów. Chciał, aby przez chwilę pomyśleli o tym, co dzieje się w Polsce. Zdania internautów na temat gestu Bono są podzielone. Niektórzy są mu wdzięczni za okazaną solidarność. Inni uważają, że nie powinien mieszkać się w sprawy kraju.

źródło: WP Wiadomości ZOBACZ TAKŻE https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News