Światowej sławy gwiazda będzie manifestować w Polsce w Dzień Kobiet

Światowej sławy gwiazda będzie manifestować w Polsce w Dzień Kobiet

Jessica Chastain, światowej sławy aktorka (Interstellar, Marsjanin, Wróg Numer Jeden) która przybyła do Polski kilka dni temu w ramach promocji jej najnowszego filmu, oświadczyła na jednym z portali społecznościowych, że dołączy do protestujących dzisiaj kobiet w Polsce. Aktorka pojawi się na manifestacji w Warszawie. 

 - Skoro moje odwiedziny w Warszawie przypadają na Międzynarodowy Dzień Kobiet, okażę solidarność z polskimi kobietami - napisała Chastain i dodała już w języku polskim: "Polska jest Kobietą - pikieta róg Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej".

 - Czuję się zaszczycona będąc w Polsce. Jestem bardzo zadowolona na myśl, że spędzę ten dzień z inspirującymi kobietami i mężczyznami - dodała aktorka.

Gwiazda Hollywood zamieściła również plakat promujący tegoroczny międzynarodowy dzień kobiet tzw. "A Day Without A Woman" (ang - Dzień bez kobiet) w ramach którego odbędą się manifestacje środowisk kobiecych na całym świecie.

Jessica Chastain przybyła do Polski kilka dni temu w ramach promocji jej najnowszego filmu o Antoninie Żabińskiej - Polce, która w czasie niemieckiej okupacji w Polsce ratowała Żydów.

Oprócz manifestacji środowisk feministycznych w całej Polsce, odbędą się również "marsze za życiem" organizowane przez środowiska katolickie, które chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec jednego z głównych postulatów podnoszonych przez feministki - aborcji na życzenie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News