Jessica Chastain, światowej sławy aktorka (Interstellar, Marsjanin, Wróg Numer Jeden) która przybyła do Polski kilka dni temu w ramach promocji jej najnowszego filmu, oświadczyła na jednym z portali społecznościowych, że dołączy do protestujących dzisiaj kobiet w Polsce. Aktorka pojawi się na manifestacji w Warszawie. 

 – Skoro moje odwiedziny w Warszawie przypadają na Międzynarodowy Dzień Kobiet, okażę solidarność z polskimi kobietami – napisała Chastain i dodała już w języku polskim: „Polska jest Kobietą – pikieta róg Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej”.

 – Czuję się zaszczycona będąc w Polsce. Jestem bardzo zadowolona na myśl, że spędzę ten dzień z inspirującymi kobietami i mężczyznami – dodała aktorka.

Gwiazda Hollywood zamieściła również plakat promujący tegoroczny międzynarodowy dzień kobiet tzw. „A Day Without A Woman” (ang – Dzień bez kobiet) w ramach którego odbędą się manifestacje środowisk kobiecych na całym świecie.

Jessica Chastain przybyła do Polski kilka dni temu w ramach promocji jej najnowszego filmu o Antoninie Żabińskiej – Polce, która w czasie niemieckiej okupacji w Polsce ratowała Żydów.

Oprócz manifestacji środowisk feministycznych w całej Polsce, odbędą się również „marsze za życiem” organizowane przez środowiska katolickie, które chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec jednego z głównych postulatów podnoszonych przez feministki – aborcji na życzenie.

...

Zobacz również