Światowe media donoszą: "Zamachowiec z Londynu to słynny muzułmański kaznodzieja!"

Światowe media donoszą: "Zamachowiec z Londynu to słynny muzułmański kaznodzieja!" Źródło: fot. theralphetort.com

Brytyjskie i włoskie media mają już swoje przypuszczenia, kto mógł doprowadzić bezpośrednio do ataku w stolicy Wielkiej Brytanii. Podejrzanym jest Abu Izzadeen, islamski kaznodzieja, znany policji jako wielokrotny przestępca, oskarżany o nawoływanie do terroryzmu lub uczestniczenie w ruchach terrorystycznych poza granicami państwa.

Izzadeen ma już na koncie kary więzienia oraz wiele procesów dotyczących jego politycznej działalności. Fakt, że policja bacznie go obserwowała, nie dziwi. Sam kiedyś wyznał, że jego wymarzona śmierć, to samobójstwo poprzez wysadzenie się w miejscu publicznym. Oprócz tego jego kazania niewiele wspólnego miały z konkretnymi aspektami islamu poza nawoływaniem do mordowania niewiernych.

W internecie dostępny był do niedawna film, na którym podejrzany krzyczał bezpośrednio "Zabić brytyjską policję!". Właśnie to miało dziś miejsce. Sam film został jednak usunięty z powodu szerzenia w nim nienawiści.

Policja nie potwierdziła jeszcze, czy to Izzadeen jest winny zamachowi w centrum Londynu. Brytyjskie, ale także inne europejskie media, zdają się być jednak coraz bardziej pewne takiej wersji zdarzeń.

Aktualizacja: Pojawiły się informacje, że Izzadeen nie jest zamachowcem z Londynu. Według ustaleń brytyjskich mediów ma aktualnie przebywać w więzieniu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News