Trąbisz na światłach, będziesz stał dłużej na czerwonym. Trwają testy nowej sygnalizacji. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Trąbisz na światłach, będziesz stał dłużej na czerwonym. Trwają testy nowej sygnalizacji. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Źródło: pexels.com/PhotoMIX Ltd.

Światła, które nie zmieniają się przez dłuższy czas, potrafią nieźle zirytować spieszących się kierowców. Niektórzy wyładowują z siebie frustrację, trąbiąc - niedługo może się to na nich zemścić. Ci, którzy będą trąbić, nie tak szybko zobaczą zielone światło.

Światła sygnalizacji świetlnej już niejednemu kierowcy dały w kość. Niekończące się wpatrywanie w czerwone światło, kiedy stoimy w długim szpalerze aut, sprawia, że czasem mamy ochotę wręcz walnąć w klakson. Czasem w taki sposób popędzamy innych kierowców przed nami również wtedy, kiedy możemy już jechać. Niedługo może jednak czekać nas o wiele dłuższe stanie przed światłami - w końcu ci, którzy trąbią, powodują niepotrzebny hałas.

W nowej sygnalizacji specjalne czujniki wyłapią, czy hałas jest na tyle głośny, aby wydłużyć włączone czerwone. Takie eksperymentalne rozwiązanie póki co wprowadzono w Bombaju, gdzie kierowcy "uwielbiają" trąbić na światłach. Rozwiązanie ma spowodować zmniejszenie natężenia hałasu. Czy takie rozwiązanie powinno zostać wprowadzone również w Polsce w większych miastach?

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News