Nie żyje światowej sławy piosenkarka. Miliony słuchały jej świątecznego hitu
Marcin Owczarek - 14 Grudnia 2018

Nie żyje światowej sławy piosenkarka. Miliony słuchały jej świątecznego hitu

Zmarła światowej sławy piosenkarka, której utwory miliony osób słuchało właśnie pod koniec grudnia. Świąteczne piosenki tej wykonawczyni kojarzy chyba każdy z nas. To one w wyczekiwaniu na Wigilię dodawały nam szczęścia i otuchy. Teraz, w wyniku tragicznego odejścia, ich wydźwięk będzie całkiem inny.

Świąteczne piosenki to coś, bez czego Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obyć. Każdy z nas ma jakąś swoją ulubioną i co roku odświeża ją sobie z największą przyjemnością. Chyba największy hit tego okresu stworzył fenomenalny George Michael, śpiewając utwór "Last Christmas". Niestety, nie ma już go z nami, ale wszyscy wspominamy go właśnie przy okazji świąt. Dziś zmarła kolejna gwiazda, która także zasłynęła ze świątecznego utworu. Miliony opłakują jej śmierć. Miała naprawdę ogromny talent. Znawcy gatunku na pewno wiedzą, o kogo chodzi. Nie każdy słucha jazzu, ale jej utwory często przewijały się w radio. Chodzi o wielką ikonę jazzu, wokalistkę, jakich było mało, Nancy Wilson. Niestety, zmarła po długiej chorobie w wieku 81 lat. Cały świat jazzu opłakuje odejście tak wspaniałej osoby, która wiele wniosła nie tylko do muzyki. Urodziła się 20 lutego 1937 roku w Chillicothe w stanie Ohio. Zadebiutowała w latach 50, kiedy to popularny był jazz i blues. Odkrył ją w Nowym Jorku wspaniały saksofonista Julian Edwin „Cannonball” Adderley. To dzięki niemu świat mógł na szerszą skalę usłyszeć o wokalistce.

Świąteczne piosenki - gwiazda nagrała wielki hit

Przez całe życie udało jej się wydać kilkadziesiąt albumów. Muzyka była jej wielką pasją. Występowała wraz ze swoim mężem perkusistą. Zdobyła aż 3 nagrody Grammy. W 1961 roku wydała jeden z najważniejszych singli "Guess Who I Saw Today", a już trzy lata później ukazał się jej największy hit, czyli "You Do Not Know How Glad I Am". Jej wielką pasją były też świąteczne piosenki - napisała i wykonała między innymi hit "Christams Waltz", jak i wiele innych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
DowborPolsat dał im niepowtarzalną szansę. Tylko nieliczni potrafili ją wykorzystaćCzytaj dalej
Była piękna i bardzo utalentowana. Świat jazzu nie może przeboleć takiej straty. Przez 6 dekad cieszyła swoich fanów nowymi utworami. W 2011 roku zrezygnowała z publicznych występów. Argumentowała to tym, że chciała spędzić więcej czasu ze swoimi wnukami. O śmierci poinformowała jej rzeczniczka. Gwiazda długo chorowała, niestety musiała odejść. John Legend, jeden z amerykańskich piosenkarzy, napisał o niej: - Smutno słyszeć o odejściu wielkiej Nancy Wilson. Była magiczną artystką. Cieszę się, że mogłem spędzić z nią trochę czasu i usłyszeć jej piękny głos na własne uszy - napisał piosenkarz.świąteczne piosenki Fot. Wikimedia CommonsZOBACZ TAKŻE:
  1. Niepublikowane zdjęcie ze ślubu Meghan Markle wyciekło do sieci. SZOK
  2. Tragedia uwielbianej aktorki M jak Miłość. Syn umierał jej na rękach
  3. Fanom disco polo spadły skarpetki z wrażenia. Gwiazdy postanowiły zszokować nagością
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
CandlePolacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 rokuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News