Świat zaniemówił. Trump nazwał tego przywódcę "niskim, grubym i..."

Świat zaniemówił. Trump nazwał tego przywódcę "niskim, grubym i..."

Kontrowersje wokół postaci Donalda Trumpa na stanowisku amerykańskiego prezydenta nie cichną, mimo że pełni swoją funkcję już prawie rok. Co kilka dni na nowo zaskakuje on jednak dziennikarzy oraz opinię publiczną całkowicie niespodziewanymi stwierdzeniami, które czasami dotyczą jednak bardzo poważnych politycznych oraz społecznych tematów. Tego, co zdarzyło się na konferencji prasowej w Wietnamie, nie spodziewał się chyba nikt spośród zebranych.

W czasie jednego z ostatnich spotkań z mediami Donald Trump otrzymał niezwykle trudne, zakrawające o absurd pytanie. Dziennikarz chciał dowiedzieć się, czy prezydent Stanów Zjednoczonych oraz północnokoreański przywódca Kim Dzong Un mogliby zostać przyjaciółmi. Odpowiedź głowy państwa amerykańskiego zaskoczyła naprawdę wielu jej odbiorców.

Od nienawiści do... przyjaźni?

- Byłoby to nieoczekiwane, ale istnieje taka możliwość. Jeśli by się to zdarzyło, mogłoby to być dobre (...) dla Korei Północnej, ale także mogłoby to być dobre dla (...) reszty świata. (...) To jest coś, co mogłoby się zdarzyć. Nie wiem, czy się zdarzy, ale byłoby to bardzo, bardzo miłe - stwierdził niespodziewanie Trump, czym całkowicie zadziwił wielu swoich przeciwników, ale i sympatyków. - Dlaczego Kim Dzong Un obraża mnie, nazywając mnie "starym", gdy ja NIGDY nie nazwałbym go "małym i grubym". Cóż, bardzo się staram być jego przyjacielem - może któregoś dnia to się wydarzy - napisał jakiś czas później na Twitterze prezydent. Jak zauważyli internauci, pośrednio nazwał on jednak północnokoreańskiego przywódcę tak, jak nigdy miał go nie nazywać. Mimo tego to deklaracje dotyczące polepszenia i zacieśnienia stosunków pomiędzy politykami przyciągnęły najwięcej uwagi opinii publicznej. Niektórzy boją się bowiem, że Kim Dzong Un może uznać je za drwiny, które jedynie sprowokują podjęcie przez niego zagrażających światowemu pokojowi działań. Fot. Twitter
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News