Tego jeszcze nie było w historii tego pontyfikatu. Papież Franciszek przeprowadził rozmowę, która odbiła się szerokim echem w mediach i zachwyciła cały świat. Jak sam stwierdził, będzie modlił się za swoich rozmówców, którzy mogą przekonać się na własne oczy, jak krucha jest Ziemia.

Franciszek połączył się bowiem za pomocą telemostu z załogą przebywającą na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na jej pokładzie znajduje się obecnie trzech Amerykanów, dwóch Rosjan i Włoch. Jak stwierdził zwierzchnik Kościoła, „razem tworzą małe ONZ”.

Rozważania o miejscu we wszechświecie

W trakcie rozmowy papież zadał astronautom sześć pytań. Jedno z nich dotyczyło miejsca człowieka we wszechświecie. Franciszek zapytał, jak widać to miejsce z perspektywy stacji kosmicznej zawieszonej na orbicie. Na to pytanie odpowiedział Włoch, Paolo Nespoli.

– Im więcej się tu dowiadujemy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiemy niewiele – odpowiedział Nespoli.

Motywacje astronautów

Papież był także ciekawy, co sprawiło, że astronauci znaleźli się na stacji. Jeden z Rosjan odpowiedział, że zmotywowała go postać jego dziadka, który konstruował Sputnika. Z kolei Amerykanie odpowiedzieli, że motywowała ich myśl o stworzeniu i poszukiwanie Boga.

Zobacz również

źródło: onet.pl

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]


Czy UFO istnieje naprawdę? Wstrząsające relacje świadków [ZOBACZ!]

Zobacz również