Znały się 30 lat. Teresa Lipowska niewyobrażalnie tęskni za zmarła niedawno aktorką "Świata według Kiepskich"

Znały się 30 lat. Teresa Lipowska niewyobrażalnie tęskni za zmarła niedawno aktorką "Świata według Kiepskich" Źródło: .

"Świat według kiepskich" dokładnie 2 miesiące temu pożegnał jedną ze swoich najbardziej lubianych bohaterek. Nie każdy wie, że przyjaźniła się z gwiazdą "M jak miłość". Kobiety znały się wiele lat, a teraz po przyjaźni pozostał jedynie smutek.

"Świat według kiepskich" musiał stawić czoła stracie wybitnej aktorki, która nadawała wyjątkowy klimat serialowi. 13 marca 2019 roku zakończyła się pewna era sitcomu. Odeszła odtwórczyni roli sklepikarki Malinowskiej, Zofia Czerwińska. Wielu osobom jej brakuje, a jedną z nich jest znana i lubiana aktorka znana z "M jak miłość".

Aktorka serialu "Świat według kiepskich" poznała Lipowską w teatrze

Teresa Lipowska była ogromnie zżyta z Czerwińską - w końcu znały się przeszło 30 lat. Ich znajomość nie była jedynie czysto sceniczna. Kobiety wręcz uwielbiały swoje prywatne towarzystwo i szukały okazji do spotkań.

Poznały się w 1985 roku, kiedy Teresa Lipowska zaczęła pracę w Teatrze Syrena. Czerwińska znała dokładnie teatralne deski, ponieważ współpracowała z teatrem już do 1979 roku. Przekazała nowej koleżance naprawdę sporą wiedzę.

Przyjaźń pod znakiem szacunku

Często były obsadzane w takich samych spektaklach. Coś, co wyróżniało ich więź było wyjątkowe. To szacunek, bowiem nie było między nimi nigdy zazdrości i rywalizacji.

- Zosia grała swoje role, a ja - swoje, nie wchodziłyśmy sobie w drogę. Szanowałyśmy własną pracę i siebie nawzajem, nasze postawy i wybory życiowe. Na pewno nie konkurowałyśmy ze sobą, bo nie było takiej potrzeby. Łączyło nas podobne spojrzenie na wiele spraw, nie tylko zawodowych - mówiła dziennikarzom Lipowska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po wielu latach los znów pokierował ich ścieżki w miejsce, gdzie wszystko się zaczęło: do teatru Syrena. W 2013 roku obie dostały role w spektaklu "Jesienne manewry" w reżyserii Krzysztofa Szustera. Od razu poprosiły, by miały wspólną garderobę.

- Chciałyśmy przebywać razem, oczekując na wejście na scenę. Zawsze miałyśmy o czym rozmawiać, choć rozumiałyśmy się też bez słów - wspominała Teresa Lipowska.

W 2017 aktorka "M jak miłość" dostała od przyjaciółki propozycję wspólnego wyjazdu w nie byle jakie miejsce - do Ziemi Świętej. Od razu ustawiła swoje plany tak, by móc się wybrać z teatralną koleżanką.

- Sprawiła mi tym wielką radość. Chociaż podróż była bardzo męcząca, ani przez chwilę nie żałowałam tego wyjazdu. Jestem Zosi za to bardzo wdzięczna - z rozrzewnieniem mówi aktorka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szokujący sekret Violetty Villas. Gdy nikt nie patrzył klęczała na GWOŹDZIACH. To, co jeszcze robiła zjeży wam włosy na głowie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Napastnicy wtargnęli do kościoła i zaczęli strzelać. Sześć osób nie żyje, burkińska tragedia!
  4. Nauczyciele bili Wojciechowską do krwi. Pokazała jakie ma wykształcenie, dokumenty zwalają z nógZ ostatniej chwili:
  5. Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News