„Świat według Kiepskich” jest serialem, który w doskonały sposób potrafi obśmiać niektóre z cech współczesnego Polaka. Wiele z postaci stało się wręcz ikonicznymi, ale niestety, niektórych z nich już nie ma wśród nas. Mimo wszystko ich słowa wciąż potrafią trafić do ludzkiego serca.

Świat według Kiepskich” bawi widzów od wielu lat. W obsadzie mogliśmy zobaczyć wielu znamienitych aktorów, którzy niestety odeszli już z naszego świata. Jednym z nich był Bohdan Smoleń, który wcielał się w postać mówiącego wierszem Edzia listonosza. Aktor wspaniale wręcz wpasował się w tę rolę, sprawiając, że odcinki bez jego udziału dla wielu fanów nie są już tym samym.

„Świat według Kiepskich” – legendarne słowa Bohdana Smolenia

Choć od śmierci aktora minęły już ponad dwa lata, to jego fani wciąż nie mogą pogodzić się z tą stratą. Bohdan Smoleń był nie tylko niezwykle barwną i zabawną personą, ale przede wszystkim osobą o niezwykle dużym sercu.

W jednym z wywiadów Smoleń opowiadał o swojej przeprowadzce poza Poznań, z którym związany był przez wiele lat. Aktor zapragnął spokoju i odpoczynku od miejskiego zgiełku i dlatego skierował swoje kroki na urokliwą polską wieś.

Aktor cechował się również dużymi pokładami dystansu do siebie i nie sprawiało mu trudności nazwanie siebie samego, chociażby wieśniakiem. To tylko pokazuje, jak wielką klasę miał ten człowiek.

– Jestem teraz wieśniakiem… Przez lata mieszkałem na Gwardii Ludowej w Poznaniu, no a potem, ponieważ zarobionych pieniędzy nie zdołałem przepić, pomyślałem o innych możliwościach ich wykorzystania. Najpierw kupiłem ziemię w Przeźmierowie, zbudowałem dom. A gdy Przeźmierowo stało się sypialnią poznańską, to chciałem mieć jeszcze większy spokój i siedem lat temu przeniosłem się tutaj. Sprowadziłem górali, żeby wybudowali mi dom. Kiedy powiedziałem, że mają go postawić na górce, kulali się ze śmiechu – bo? bo górka ma sześć metrów. Powoli zarasta mnie tu roślinność. Murów wokół nie stawiam, gdy postawisz mur, to dopiero każdy się interesuje, co za tym murem – mówił aktor.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Elżbieta Jaworowicz nie wytrzymała! Bulwersujące sprawy poruszyły wszystkich

Bohdan Smoleń dla niepełnosprawnych dzieci

Smoleń swojego wolnego od sceny czasu nie spędzał jednak na lenistwie. Hodował kuce szkockie i założył fundacje „Stworzenia pana Smolenia”, dzięki której niepełnosprawne dzieci mogły odbyć u niego hipoterapię, która potrafi zdziałać cuda.

Nie da się ukryć, że prywatnie Bohdan Smoleń był zupełnie inny niż grana przez niego postać i to właśnie w ten sposób powinien zostać zapamiętany. Jako ciepły, pełen klasy, dystansu i chęci pomocy człowiek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Przełom w życiu Beaty Kozidrak. Wszystkie media w kraju będą o tym pisać przez miesiące
  4. Jackowski miał rację! Wszystko się spełnia, polskie miasto sparaliżowane
  5. Tak wyglądają relacje Marty i Jarosława Kaczyńskich. Znajomy rodziny opowiedział wszystko
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych

 

Nowotwór nie ma szans w starciu z konkretnymi produktami. Podpowiadamy, co trzeba jeść

źródło: Wyborcza

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.