To nie żart. W "Świecie według Kiepskich" przewidzieli reformę PiS

To nie żart. W "Świecie według Kiepskich" przewidzieli reformę PiS Źródło: Fot. YouTube.com

"Świat Według Kiepskich" to nie tylko serial komediowy przedstawiający obraz typowego Polaka w krzywym zwierciadle. Okazuje się, że produkcja ma również właściwości profetyczne, czyli przewiduje przyszłość.

Perypetie Boczka, Kiepskiego oraz Paździocha ukazujące na pozór w jedynie groteskowym wymiarze polskie społeczeństwo nierzadko mają przełożenie również w rzeczywistości.

"Świat Według Kiepskich" przewidział reformę PiS

Szczególnie można to zauważyć w wymiarze politycznym, biorąc pod uwagę częste zmiany rządów w Polsce. To co kiedyś wydawało się nie do pomyślenia, dziś może stać się teraźniejszością otaczającego nas świata. Tak stało się z 252 odcinkiem "Świata Według Kiepskich" pt. "Radny". Okazuje się, że scenarzyści kultowego sitcomu przewidzieli reformę Prawa i Sprawiedliwości już 10 lat temu. W "rolę" Jarosława Kaczyńskiego wcielił się Marian Janusz Paździoch. Słynna "menda handlująca gaciami na bazarze" postanowiła rozpocząć karierę polityczną.

Paździoch chciał zakazu handlu w niedzielę

W ramach kampanii na radnego Paździoch dokonał happeningu w hipermarkecie. Sąsiad Kiepskiego rozjuszony był tym, że w niedzielę odbywa się handel, podczas gdy jego zdaniem Polacy w "dzień święty" powinni czas spędzać bardziej po Bożemu i bardziej rodzinnie, a niedzielne zakupy jego zdaniem przeszkadzają kultywowaniu tradycji. -  Przepędziłem sprzedawczyków ze świątyni mamony! Napisane w piśmie jest: "Będziesz dzień święty święcił, a nie handlował gaciami będziesz!" Niedziela to dzień dla zacieśnienia więzi rodzin polskich. Dzisiaj uwięziony jestem ja, ale jutro może być uciemiężony cały naród. Precz z komuną! - grzmiał Marian Paździoch w hipermarkecie. Reasumując można napisać, iż scenarzyści "Świata Według Kiepskich" przewidzieli posunięcie PiS-u. Partia Jarosława Kaczyńskiego od niedawna bowiem zakazała handlu w niedzielę. W jedynym tylko pomylili się twórcy komedii. W serialu bowiem do "pierdla" trafił Paździoch, który zakłócał handel w niedzielę. W Polsce Prawa i Sprawiedliwości kara grozi z kolei tym, którzy nielegalnie handlują w siódmy dzień tygodnia.
Proponowane linki: 
  1. W "Świecie Według Kiepskich" pokochali go Polacy. Odszedł słynny aktor 
  2. Jest źle. Koszmarne wiadomości o "Boczku" z Kiepskich
  3. Halina Kiepska czeka na operację. Mówi o wielkim strachu
Źródło: gazetawroclawska.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News