Świat według Kiepskich - Ferdek chwali się, Halinka denerwuje
screen Interia.tv
Bartłomiej Chudy - 16 Kwietnia 2019

Ferdek z "Kiepskich" wymyślił, jak zarobić i się nie narobić. Genialny pomysł rozłożył nas na łopatki

Świat według Kiepskich nie przestaje zaskakiwać. W tym odcinku nieco pochmurny Ferdek Kiepski zarzekał się, że nie jest klasycznym obibokiem. Swoją refleksję podsumował znamienną myślą. Rozbija nas na łopatki.

"Świat według Kiepskich" wciąż bawi widzów. Podstarzali, ale wciąż prężni aktorzy z kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 stają w obliczu nowych wyzwań. Zdarza się, że bohaterom odbija się szara codzienność.

"Świat według Kiepskich" z nietypowym przesłaniem. Ferdek zaskoczył żonę

W popularnym sitkomie nie kończą się frustracje Halinki Kiepskiej. Kobieta znów wyrzuca Ferdkowi nieróbstwo, posiłkując się tym razem... nową technologią. Okazuje się, że Halina ukryła w pokoju kamerkę. Ma filmowe dowody na lenistwo męża. Wydawać by się mogło, że po takim argumencie mężczyzna nie ma szans się podnieść. Ale nie bohater "Kiepskich".

Jaka to melodia NorbiSzczere i smutne wyznanie Norbiego. "Pogodziłem się, że nie będę miał syna"Czytaj dalej

Ferdek usilnie broni się przed zarzutami. Przytacza jedną opowieść za drugą, w której pokazuje się przed żoną jako bohater codzienności. Okazuje się, że Kiepski to nie taki leń jakby się mogło wydawać. Potrafił na przykład przekonać kolegów by przestali pić, a do tego uratował biznesmena do którego przystawiała się banda opryszków. A to nie wszystko. Ferdek opowiedział jak pewnego razu doradzał zakochanej dziewczynie która nie wiedziała czy wybrać biednego, czy bogatego chłopaka. Później podmienił nawet księdza dając rozgrzeszenie wiernym!

Haliny nie przekonały te opowieści. Co do jednego się jednak pomyliła. Ferdek Kiepski zachwycił małżonkę nieprzeciętną... wyobraźnią. Problemy dnia codziennego biorą jednak górę. Opowieści Ferdka nie zastąpią środków i nie poprawią losu starzejących się Kiepskich.

- Miej serce i patrz w serce. Miłość ci wiele wybaczy - rzucił do poddenerwowanej Halinki.

Obowiązki dnia jutrzejszego i senność skłoniły żonę Ferdka do opuszczenia salonu. Niespecjalnie szczęśliwa udała się do sypialni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

kuba wojewódzkiCo wyprawiał Kuba Wojewódzki? Wstrząsające faktyCzytaj dalej

Zostawszy sam w salonie poczciwy Ferdek podsumował odcinek znamienną myślą. Złoty strzał rozbawił nas i widzów serialu na dobre.

- Może i wyobraźnia, może i bujna. Od myśli do czynu, to już tylko jeden krok - powiedział Ferdek Kiepski.

Jak sądzicie, czy rozleniwiony Ferdek weźmie sprawy w swoje ręce? Mówi się, że dla chcącego nic trudnego. Z drugiej strony, któż nie zna powiedzenia "najtrudniejszy pierwszy krok"?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Zdecydowana reakcja Watykanu w związku ze strasznym pożarem katedry Notre Dame
  4. Oby Gwiazdowski się mylił. "Emeryci pobiorą pieniądze na leki ze skarbonek wnuków"
  5. Wstrząsające wyznane uczestniczki "Big Brothera" o śmierci mamy. Stoczyła dramatyczną walkę z ojcem
  6. Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce

czterej pancerni i piesGwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomościCzytaj dalej

źródło: Interia.tv

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News