Ile lat ma Paździoch z Kiepskich? Jest NAJSTARSZY w obsadzie serialu

Ile lat ma Paździoch z Kiepskich? Jest NAJSTARSZY w obsadzie serialu Źródło: fot. wikimedia.org

"Świat według Kiepskich" już niedługo powróci w dobrze znanej widzom konwencji. Będzie to już 20 sezon kultowego polskiego sitcomu. Jego aktorzy starzeli się na naszych oczach. Szczególne miejsce w produkcji zajmuje słynny Paździoch, sąsiad głównego bohatera...

Świat według Kiepskich i rola starszego, wygadanego ale i kombinującego sąsiada Mariana Paździocha przyniosła Ryszardowi Kotysowi ogromną popularność. Mało kto, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń, zwracał uwagę na wcześniejsze dokonania aktora.

Ile lat ma Paździoch z "Kiepskich"? Jest najstarszym aktorem na planie serialu

A jest owych dokonań niemało. Wystarczy wyobrazić sobie, że Ryszard Kotys w aktorski świat wszedł w 1953 roku. Początki kariery poświęcił karierze teatralnej - występował na deskach teatrów w Gdańsku, Nowej Hucie, Wrocławiu, czy Białymstoku. Jak na aktora starszego pokolenia przystało, ma za sobą epizod w "Czterech pancernych i pies", czy rolę w ekranizacji książki Aleksandra Fredry "Zemsta". W tej ostatniej zagrał blisko... 63 lata temu! Jesień aktorskiego życia przyniosła mu rolę Mariana Paździocha w "Świecie według Kiepskich". W tym roku ruszy 20 sezon serialu, a grono głównych bohaterów nie zmienia się od 1999 roku.

"Świat według Kiepskich" największym projektem aktora?

W rok jubileuszu sitcomu nie wszyscy tryskają jednak optymizmem. Z niedawnych doniesień wynika, że serialowy Paździoch jest dziś smutnym człowiekiem, a wszystko za sprawą starczych dolegliwości. - Gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście - mówił w jednym z wywiadów. Na szczęście problemy natury "seniorskiej" nie zniechęciły aktora, by ponownie wcielił się w rolę serialowego Paździocha. Wierzymy, że poradzi sobie na planie zdjęciowym bez problemów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Wspomnijmy w tym miejscu wiek Ryszarda Kotysa. Rok urodzenia aktora to 1932 co sprawia, że aktorowi idzie właśnie 87 rok życia! Dzięki regularnej aktywności sportowej zachował dobry wygląd. W tym wieku na część schorzeń nie ma jednak lekarstwa. Najstarszemu aktorowi serialu "Świat według Kiepskich" życzymy siły na nowy rok. By włożył znaną nam od lat energię w rolę, która śmieszyła i zadziwiała miliony Polaków.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdor „Świat według Kiepskich” właśnie został publicznie zmieszany z błotem. Potwarz i obelga
  2. Świat według Kiepskich: Wybory to najlepszy odcinek w historii serialu!
  3. Śmierć zabrała legendę „Świata według Kiepskich”. Uczcili jego pamięć w niespodziewany sposób
  4. Wyznanie Krzyśka: „To, co robi moja dziewczyna w łóżku jest obrzydliwe. Nikt nie chciałby mieć takiej żony”
  5. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News