Tego nie wymyśliłby nawet Ferdek z Kiepskich. Polscy politycy chcą SUPERŚWIĘTA na cześć Jana Pawła II

Tego nie wymyśliłby nawet Ferdek z Kiepskich. Polscy politycy chcą SUPERŚWIĘTA na cześć Jana Pawła II Źródło: screen/Świat według Kiepskich

"Świat według Kiepskich" kojarzony jest przede wszystkim z postacią leniwego Ferdka i jego niezwykłych pomysłów. Teraz okazuje się, że politycy chcą wprowadzenia czegoś, czego nie wymyśliłby nawet gwiazdor hitu Polsatu. Trwają rozmowy nad wprowadzeniem superświęta na cześć Jana Pawła II. 

"Świat według Kiepskich" jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali, który przez wszystkie lata emisji przekonał do siebie miliony Polaków. Choć dla wielu osób jest on jedynie zabawną produkcją Polsatu, pełną dziwacznych i śmiesznych anegdotek, twórcy chcieli stworzyć dzieło wyśmiewające wszystkie stereotypy dotyczące polskiego społeczeństwa, takich jak m.in. lenistwo, alkoholizm czy chamstwo. Ucieleśnieniem wszystkich tych wad jest kultowa już postać Ferdka, która na stałe zapisała się w polskiej pop-kulturze. Bohater znany jest ze swojej niezwykłej kreatywności i szalonych pomysłów, teraz jednak politycy chcą wprowadzić w życie pomysł, którego nie dałby rady wymyślić nawet gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich". Rozważane jest wprowadzenie superświęta na cześć Jana Pawła II.

Pomysł rodem z serialu "Świat według Kiepskich"

W produkcji "Świat według Kiepskich" przez lata pojawiły się setki szalonych pomysłów wywołujących śmiech wśród widzów, jednak na to, co wymyślili senatorowie PO, nie wpadłby nawet kreatywny Ferdek. Okazuje się, że politycy myślą nad wprowadzeniem "Dni Wolności", które miałyby być świętem ku czci papieża Jana Pawła II. Superświęto trwać by miało od 2 do 10 czerwca tego roku, a więc aż 9 dni, a wszystko po to, by uczcić pierwszą pielgrzymkę do Polski papieża-Polaka. To właśnie w tych dniach w 1979 roku Jan Paweł II wrócił do ojczyzny i powiedział m.in. słynne zdanie: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Superświęto ku czci papieża-Polaka

Grażyna Sztark z PO jest inicjatorką "Dni Wolności". Polityk zaznacza, że przez te 9 dni czcić będziemy nie tylko rocznicę wizyty papieża, ale dołączą do tego także inne okazje, takie jak Okrągły Stół, pierwsze powstanie śląskie, agresja Niemiec i ZSRR, wejście do NATO, unia lubelską czy wybory czerwcowe. Wydaje się, że jedyna okazja, o której zapomniała, to wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, ale i to tylko przez pomyłkę. - Przez pomyłkę w treści zabrakło oczywiście okrągłego jubileuszu wstąpienia do UE, więc zgłoszę autopoprawkę - powiedziała dziennikowi. - Ten rok jest rokiem rocznic, pięknych, jak i smutnych. Dlatego uważam, że należałoby rozciągnąć czas poświęcony refleksji. Moim marzeniem jest, by obchody objęły całą Polskę - wyjaśniła. Jednocześnie zapowiedziane zostało, iż superświęto nie będzie wolne od pracy. W rocznice tych wszystkich niezwykle istotnych wydarzeń senat chce wezwać "obywateli, organizacje społeczne, środowiska edukacyjne i jednostki samorządu terytorialnego do godnego uczczenia Dni Wolności, ustanowionych, by przypomnieć, że wolność jest dana raz na zawsze". ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Michał Szpak opowiedział o swoim ZWIĄZKU. Miłość NIGDY nie będzie ważniejsza od...
  2. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  3. Otrzymała SMS-a i straciła 6 tysięcy złotych! Na ten numer musisz uważać
  4. Wszyscy musimy przejść na dietę! Ten raport nie pozostawia złudzeń
  5. Możesz otrzymać wiadomość z ofertą Biedronki. Pod żadnym pozorem jej nie akceptuj, stracisz fortunę
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Planeta.fm Następny artykuł