Świat według Kiepskich zniknie z TV? Fani serialu zrozpaczeni

Świat według Kiepskich zniknie z TV? Fani serialu zrozpaczeni

"Świat według Kiepskich" jest serialem emitowanym w telewizji Polsat już od prawie 20 lat. Przez ten cały czas produkcja nabrała charakteru kultowego. Widzowie oglądając perypetie Ferdka, jego żony i sąsiadów, widzieli w nim odbicie polskiej rzeczywistości. Serial ostatnio przechodzi jednak kryzys. Czy właśnie nadszedł jego koniec?

"Świat według Kiepskich" bawi i relaksuje polskich telewidzów już od wielu lat. Niestety, w ostatnim czasie stacja emitująca tę produkcję odnotowała bardzo duży spadek oglądalności. Nowe odcinki przestało oglądać już 330 tysięcy osób.Wcześniej przed telewizorami zasiadało około 1,34 miliona widzów. Jeśli liczba osób zasiadających przez telewizorami będzie maleć, Polsat - jak to bywa zawsze w takich sytuacjach - będzie musiał zrezygnować z kultowego serialu.

"Świat według Kiepskich" już nie taki sam

Widzowie zauważają, że lubiany przez nich serial traci już swój urok i charakter. Nic w tym dziwnego, bowiem jeśli coś jest produkowane przez prawie 20 lat, ciężko aby zachowało swoją pierwotną konwencję i świeżość. Aktorzy się starzeją, inni umierają, ekipa się zmienia a reżyser dojrzewa w swoim kunszcie i zmienia koncepcje. Nie jest możliwym, aby pierwszy i ostatni odcinek serialu utrzymany był w tym samym klimacie. Według danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal wirtualnemedia.pl, Polacy zdecydowanie bardziej wolą oglądać... "Barwy Szczęścia". Emitowane są one w tym samym czasie co "Świat według Kiepskich", czyli w środę o 20:05. Polsat zajmuje jedynie czwarte miejsce w paśmie emisji, podczas gdy Telewizja Polska ze swoim serialem jest na miejscu pierwszym.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polsat sam na siebie ukręcił bata

Stacja Polsat od kilku lat prowadzi nową narrację. Jako pierwsza ze stacji wprowadziła do swojego programu paradokumenty typu "Trudne sprawy" lub "Dlaczego ja?". Produkcje tego typu są o wiele bardziej opłacalne, bowiem przypadkowi statyści i epizodyści, którzy nie kończyli żadnych szkół aktorskich, są o wiele tańsi w utrzymaniu niż zawodowi aktorzy. Ich pensje są nieporównywalne, a co za tym idzie, cała produkcja serialu generuje o wiele mniejsze koszty. Widzowie już przyzwyczaili się do niskiego poziomu gry aktorskiej i co za tym idzie, przestają oglądać inne seriale, w tym również "Świat według Kiepskich". Czy to oznacza definitywny koniec kultowego serialu? Czy trzeba oswajać się już z myślą, że za jakiś czas zniknie on z anteny? A może to tylko chwilowy spadek oglądalności, co jest naturalnym zjawiskiem dla mediów takich jak telewizja? Póki co losy "Świata według Kiepskich" nie są przesądzone.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda Polsatu zrzuciła ponad 30 kilo! Zdradza fankom, jak to zrobiła
  2. Rzucił w 13-latka plastrem żółtego sera. Chłopiec zmarł w konwulsjach
  3. Pismo pracowników zdumiewa. Biedronka nie będzie mogła się z tego wytłumaczyć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News