Aktor "Świata według Kiepskich" znów na dnie. Nie chce pomocy

Aktor "Świata według Kiepskich" znów na dnie. Nie chce pomocy

Świat według Kiepskich jest hitową produkcją telewizji Polsat. Na ekranie przez lata pojawiali się liczni aktorzy, bardziej i mniej znani. Gwiazdor, który bawił swoimi rolami całe pokolenia Polaków ma jednak wielki problem. Alkohol, przemoc, a także problemy zdrowotne ściągnęły go na dno. Aktor nie chce pomocy.

Świat według Kiepskich, to produkcja, w której występuje kilkoro głównych bohaterów oraz, jak zwykle w takich serialach, niezliczona liczba gości. Wśród nich wymienić można także Henryka Gołębiewskiego. Aktor ma na swoim koncie liczne występy filmowe i serialowe. Jego kariera rozwinęła się już w latach 70., gdy jako dziecko zagrał w serialowej ekranizacji "Wakacji z Duchami". Przez lata występował w wielu filmach i serialach. Najbardziej znany jest z tytułowej roli w filmie "Edi", zobaczyć go mogliśmy także w serialu TVP "Plebania".

Dziś jest jednak na dnie i nie jest to pierwszy raz, gdy znajduje się w tak trudnej sytuacji. Gołębiewski zmaga się z poważnymi problemami.

Aktor serialu Świat według Kiepskich na dnie.

Henryk Gołębiewski w serialu "Świat według Kiepskich" pojawiał się w rolach epizodycznych, jest jednak bardzo rozpoznawalnym aktorem. Dziś przeżywa wielki kryzys związany ze swoim problemem choroby alkoholowej oraz brakiem zatrudnienia. Sam artysta nie cieszy się ostatnio uznaniem producentów i reżyserów programów telewizyjnych, więc zmuszony jest chwytać się wszelakich ról epizodycznych. Co więcej koledzy z planu mówią, że główną przyczyną trudności jest niezdrowa skłonność Gołębiewskiego do alkoholu. Jak podają media, Gołębiewski ostatnio uległ poważnemu wypadkowi. Aktor znalazł się w szpitalu z powodu rozległego złamania nogi, jak się jednak okazuje, nie był nawet ubezpieczony. Doprowadziło to do sytuacji, w której gwiazdor zmuszony był pokryć koszta leczenia z własnej kieszeni. - Zadzwonił do mnie z prośbą, żebym go zatrudnił, żeby miał się za co leczyć - opowiada w rozmowie z Twoim Imperium były szef i przyjaciel aktora Roman Szczeblewski. - Niestety nawet dla przyjaciela nie będę naginać prawa. Długo rozmawialiśmy. Heniek wie, że jest jeden warunek naszego wspólnego działania: on musi być trzeźwy. Alkohol jest dla ludzi, tylko Heniek musi się nauczyć, jak go używać - dodaje. Znajomi artysty zastanawiają się, skąd wziął na to pieniądze, skoro jedynym źródłem utrzymaniem mężczyzny jest rola w serialu Telewizji Puls "Lombard. Życie pod zastaw". Odtwórca roli Pikadora w "Wakacjach z Duchami" wciela się tam w postać Józefa "Ziutka" Szaniawskiego. Jak jednak podają producenci programu, gaża Henryka Gołębiewskiego jest tam raczej symboliczna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Popularność nie przyniosła mu stabilizacji.

Obecny kryzys nie jest jedynym, jaki dotknął Henryka Gołębiewskiego. Sytuacja aktora serialu Świat według Kiepskich ciągnie się od lat 70. kiedy to po udanych rolach, stoczył się i popadł w chorobę alkoholową. Przez wiele lat próbował dorabiać sobie na budowach, a także otarł się o bezdomność. Widowni dał przypomnieć o sobie na początku lat 90., kiedy to został zaproszony przez Jerzego Gudejkę do współpracy w rolach epizodycznych. Przełomem była rola w "Edim", gdzie artysta wcielił się w tytułowego zbieracza złomu. Został wówczas wyróżniony nagrodą filmową Złota Kaczka. Wydawało się też, że życie prywatne artysty jest już ustabilizowane. Przykładem mógłby być tutaj ślub z Marzeną Matusik, z którą ma dziecko - Różę - urodzoną w 2008 roku. Niestety także tutaj widmo nałogu dotknęło dom państwa Gołębiewskich. Aktor ponoć bardzo często wraca do domu pod wpływem alkoholu, awanturuje się z żoną, a zrozpaczeni sąsiedzi zmuszeni są dzwonić na policję. Kobieta jednak próbuje walczyć. Aktor, chociaż już nie raz podejmował walkę ze swoją chorobą, tym razem nawet nie próbuje się leczyć. Konsekwencje odmowy pomocy w tym zakresie mogą być okrutne. ZOBACZ TAKŻE
  1. Zrównali ją z ziemią za występ w TVN. Celebrytce puściły nerwy
  2. Widzowie M jak Miłość są przerażeni! Strzelanina w serialu, ciężko ranny bohater
  3. Niedawno Kret błagał Tadlę na kolanach. Dziennikarka zadała mu właśnie ostateczny cios
Następny artykuł