Świat według Kiepskich to kultowy serial, nad którego fenomenem zastanawia się mnóstwo osób. Nie ma bowiem drugiego takiego sitcomu w Polsce, który przetrwałby tyle lat, utrzymując tak wielką widownię. Dariusz Gnatowski, czyli serialowy Arnold Boczek nie wytrzymał i powiedział w końcu całą prawdę o Polakach.

Świat według Kiepskich choć w karykaturalny sposób przedstawia różne przywary i stereotypy na temat Polaków jest bardzo ceniony przez polskiego widza. Wielu sympatyków serialu dopatruje się w nim drugiego dna.

Za co tak pokochaliśmy hitową produkcję telewizji Polsat? Z pewnością za dystans do problemów dnia codziennego, który jest w niej ukazany. W serialu co prawda zaprezentowane jest „kiepskie” życie. Ale jest w nim pewna ponadprzeciętność, za którą Polacy tęsknią.

Świat według Kiepskich stale zaskakuje

Główny bohater produkcji Świat według Kiepskich – Ferdynand Kiepski na ogół siedzi z puszką piwa przed telewizorem i zajmuje się krytykowaniem otaczającego go świata. Szczególnie sąsiadów. Jednak w wielu odcinkach odnosił spektakularne sukcesy.

Nagle wstawał z „zapierdzianego” fotela i podrywał się do działania. Żeby całemu światu udowodnić swoją wartość. W przeciągu chwili stawał się największym autorytetem medialnym, politycznym kulturalnym, naukowym… czy moralnym. Na przykład tylko po to, aby utrzeć nosa Marianowi Januszowi Paździochowi – znienawidzonemu sąsiadowi.

W związku z powyższym Świat według Kiepskich wytworzył taką iluzję. Iluzję, która jednak w życiu bywa piękną prawdą – że można się wyrwać z szarej rzeczywistości. Z biedy, czy zacofania intelektualnego i wejść na sam szczyt. Skoro Ferdek Kiepski może, to każdy może.

Gnatowski powiedział całą prawdę

W bardzo podobny sposób sukces serialu ocenił Dariusz Gnatowski, czyli Boczek. Aktor powiedział o Polakach całą prawdę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszyscy się o nich baliśmy! Wypadki gwiazd disco polo [ZDJĘCIA]

– Fachowcy, medioznawcy głowili się. Tęgie głowy się nad tym zastanawiały. Różne są odpowiedzi na ten temat. A to taka, że na przykład spełniamy bardzo pożyteczną rolę społeczną. Leczymy kompleksy rodaków. Że mówią: o patrzcie, oni są gorsi, głupsi od nas i tak dalej. A oprócz tego jest to bardzo dobrze napisany serial. Z krwistymi postaciami – ocenił Gnatowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Intymne zdjęcia Magdy Gessler z partnerem. Para nie marnowała czasu
  2. Wkrótce w Polsce będziemy mieć najdroższy prąd w Europie? Niepokojące
  3. Oliwia Bieniuk na niesamowicie wzruszającej fotografii. Popłaczecie się

Oto pałac, który Meghan Markle dzieli z księżniczką Eugenią [ZDJĘCIA]

Źródło: ipla.tv

Zobacz również

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/