Był najbardziej kultową postacią "Świata według Kiepskich". Teksy Edzia Listonosza do dziś rozkładają na łopatki

Był najbardziej kultową postacią "Świata według Kiepskich". Teksy Edzia Listonosza do dziś rozkładają na łopatki Źródło: screen youtube.com/Polsat

"Świat według Kiepskich" wedle słów Krzysztofa Ibisza stał się "najdłużej emitowanym sitcomem na świecie". Jednak dla wielu fanów serial bez postaci Edzia listonosza to już nie to samo. Zatem przypomnijmy sobie najlepsze teksty tego kultowego bohatera.

"Świat według Kiepskich" już niedługo będzie świętował swoje 20. urodziny. Mimo tak długiego czasu emisji scenarzyści nadal mają pomysły na kolejne przygody nietypowej rodziny Kiepskich. Serial przepełniony jest najróżniejszymi postaciami, które w doskonały wręcz sposób, parodiują stereotypowy wizerunek Polaka. Jedną z postaci, która cieszyła się największą popularnością wśród widzów był Edzio listonosz odgrywany przez Bohdana Smolenia. Teraz przypomnimy sobie najśmieszniejsze teksty tego bohatera.

Najśmieszniejsze teksty w serialu "Świat według Kiepskich"

Edzio listonosz był po prostu postacią, której nie dało się nie lubić. Jego cięte riposty i zabawne rymowanki zapadły w pamięć milionów fanów, dla których brak jego postaci zakończył pewną erę. Oczywiście Edzio nie stałby się tak kultową postacią, gdyby nie Bohdan Smoleń, który wcielił się w niego. Aktor nie tylko w serialu wykazał się niesamowitym poczuciem humoru oraz talentem, ale również w kabarecie, którego stał się gwiazdą.

Jednak to właśnie postać Edzia zapadła wielu widzom najbardziej w pamięci, a jego kultowe powiedzonko "ale jaja" stało się legendarne. Niestety w 2016 roku Bohdan Smoleń zmarł, z czym nie pogodziło się nadal wielu fanów. Mimo to aktor nadal jest żywy w pamięci swoich wielbicieli, którzy do dziś wspominają i wymieniają się najśmieszniejszymi cytatami. Przypomnijmy sobie kilka z nich.

 - "Ludzie, ludzie, sam widziałem! Kiepski romans ma z pedałem!"

 - "Narobiłem se kłopotów muszę sprzątać u idiotów"

 - "Jakbym rano się nie golił to bym panu przypierd*lił"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - "Wyluzuj się, dziecię boże! Zaraz będziesz przy kasiorze. Dobrze, że pan masz mamusię. A mamusia rentkę w ZUS-ie. Jeden podpis, trzy banknoty i po browar królu złoty"

 - "Usłyszeliśmy dziś nowinę, że Cyc opuszcza Rodzinę. Rusza sobie w świat daleki, hen za góry, hen za rzeki. Rusza sobie w świat nieznany i kompletnie poje*any" - 

Oczywiście jest to tylko kilka przykładów, ponieważ postać Edzia jest prawdziwą kopalnią kultowych cytatów. Jednak te powinny zachęcić osoby, które do tej pory nie oglądały tej produkcji do nadrobienia dotychczasowych odcinków.

    1. Ile waży Dominika Gwit? Wszyscy kardiolodzy w Polsce złapią się za głowę
    2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Bogumiły Wander. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
    3. Co dzieje się z czwartym jurorem "Tańca z gwiazdami"?! Niepokojące doniesienia mediów o nieobecności Michała Malitowskiego
    4. Karuzela absurdu w "Barwach Szczęścia". Zaszła w ciążę po kąpieli z mężczyzną w jaccuzi?!
    5. Rząd uderzy kolejną ustawą w Biedronkę i Lidla. Popularne dyskonty znikną z Polski?!

 

źródło: Kiepscy

Następny artykuł