Śmierć zabrała legendę
Mateusz Wysokiński - 16 Grudnia 2018

Śmierć zabrała legendę "Świata według Kiepskich". Uczcili jego pamięć w niespodziewany sposób

Świat Według Kiepskich sprawił, że legendarny komik po latach dał o sobie przypomnieć. Bohdan Smoleń, który przez lata bawił Polaków na scenach kabaretu, a później w popularnej produkcji komediowej telewizji Polsat odszedł 15 grudnia 2016 roku. Legendarny artysta na dwa lata po swojej śmierci został w sposób całkowicie niespodziewany sposób uczczony przez jednego z DJ-ów.

Świat Według Kiepskich słynął swego czasu z zatrudniania wybitnego polskiego komika - Bohdana Smolenia. Mężczyzna w telewizji Polsat występował pomiędzy 1999 a 2015 rokiem, wcielając się w niezapomnianą rolę listonosza Edzia. Mało kto jednak pamięta, że oprócz działalności w kabarecie Tey, komik próbował swoich sił także w discopolo. Kariera muzyczna artysty została podsumowana przez jednego z popularniejszych DJ-ów w Polsce. Nagranie umieszczone w serwisie Facebook zrobiło prawdziwą furorę.

Świat Według Kiepskich. Gwiazda serialu próbowała swoich sił w muzyce

Bohdan Smoleń po odejściu z kabaretu Tey swoich sił próbował w różnorakich branżach. Wraz z żoną Teresą prowadził w Poznaniu sklep zoologiczny. Lata 1990 - 1991 były wyjątkowo tragiczne dla artysty, który musiał pożegnać najbliższych mu członków rodziny. Zarówno syn, jak i ukochana żona popełnili samobójstwo. Tak dramatyczny obrót spraw całkowicie zszokował mężczyznę, który na kilka lat pogrążył się w depresji i postanowił zniknąć z życia publicznego. Swoją karierę wznowił w 1995 roku, wykorzystując ówczesny trend rodzącej się muzyki discopolo. Piosenki Smolenia były bardzo prześmiewcze i krytykowały sytuację polityczną i społeczną w rodzącej się III Rzeczpospolitej. Po dołączeniu do składu produkcji "Świata według Kiepskich" Smoleń zaniechał nagrywania nowych piosenek i skupił się całkowicie na roli listonosza Edzia. O dokonaniach discopolowych komika przypomniał na swoim Facebooku DJ Pierścień, tworząc kompilację najlepszych jego zdaniem momentów muzycznych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Świat według KiepskichŚwiat według Kiepskich: Walduś całkiem zaskoczył! Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej

Nagranie podbija internet

Obecnie klip, w którym nie brakuje klasycznych utworów Smolenia takich jak "Ani Me, ani be, ani Kukuryku" czy "Cepry Hej" został obejrzany przez ponad 2 tysiące widzów. Komentujący często nie zdawali sobie sprawy, że "Edzio Listonosz" także w taki sposób starał się bawić tysiące Polaków. Warto wspomnieć, że kariera Smolenia została doceniona także przez krytyków i kolegów z discopolowej branży. Każda płyta, którą wypuścił komik, okryła się złotem.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Wojewódzki w głębokiej żałobie. Po tym, co się stało, ciężko mu żyć dalej
  2. Nieznane prywatne zdjęcie Kingi Dudy! Jeden szczegół zwraca uwagę
  3. Ikona TVP zwolniona z dnia na dzień! Szokujące, co zrobiła tuż po tym
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
RyżLidl ma się z czego tłumaczyć! Obrzydlistwa w produktach spożywczychCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News