Bohdan Smoleń zostanie uczczony w wyjątkowy sposób. Płakać się chce

Bohdan Smoleń zostanie uczczony w wyjątkowy sposób. Płakać się chce Źródło: Wikimedia Commons/Roger Gor

"Świat według Kiepskich" był tylko jedną z wielu produkcji, dzięki którym poznaliśmy jego wybitny talent. Bohdan Smoleń był wielkim artystą, pamiętają go całe pokolenia i na stałe zapisał się w historii Polski. W końcu zostanie uczczony w należyty i godny sposób. Aż płakać się chce na samą myśl, że nikt do tej pory tego nie zrobił.

Bohdan Smoleń był naprawdę wielkim i szanowanym artystą. Od wielu lat rozbawiał ludzi w całej Polsce. Niestety komik zmarł, a do tej pory nie uczczono jego pamięci w należyty sposób. Aż płakać się chce na samą myśl o tym.

Bohdan Smoleń dotąd nieuczczony

Komik urodził się 9 czerwca 1947 roku. Ukończył Wydział Zootechniki Akademii Rolniczej w Krakowie. Nie związał się ze swoim zawodem wyuczonym. Postanowił wejść w świat aktorów i komików. Zapewne wielu z nas zna go jako pana Edzia listonosza z serialu Świat Według Kiepskich, gdzie zagrał fenomenalnie i przez wiele lat zachwycał fanów, ale miał wiele bardziej znaczących ról. Niestety, aktor wiele przeszedł. Udało mu się przeżyć aż 3 wylewy, ale każdy z nich pogarszał jego stan zdrowia. Po ostatnim dostał paraliżu i stracił mowę. Zmarł 15 grudnia 2016 roku. Przed laty działał wraz z Zenonem Laskowikiem w Kabarecie Tey. Rozmieszali swoim humorem całą Polskę, nie raz ośmieszając władze PRL w bardzo inteligentny sposób tak, aby cenzura nie mogła ich zdjąć z afisza. Później zajął się tworzeniem piosenek o zabarwieniu humorystycznym i regularnie grywał w serialach, szczególnie w "Świecie Według Kiepskich". Od młodości był związany z Krakowem i Poznaniem.

"Świat według Kiepskich", "Pan Kleks w kosmosie" i wiele innych. Bohdan Smoleń z pomnikiem w Poznaniu

I to w tym drugim mieście postanowili uczcić jego pamięć. Naprawdę zasługuje na to, by całe pokolenia mogły go pamiętać. W Poznaniu postawią mu bardzo ciekawy pomnik. Pomysłodawcą jest jego wieloletni przyjaciel Krzysztof Deszczyński. Bohater będzie siedział na krześle przy stoliku: - Drugie krzesło będzie wolne, czekając na chętnych, którzy będą się chcieli dosiąść, by porozmawiać z Bohdanem. Mam nadzieję, że po dopięciu wszystkich procedur i zbiórce środków, odsłonimy pomnik z brązu w urodziny Smolenia - 9 czerwca 2020 roku - powiedział Krzysztof Deszczyński.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Przyjaciel aktora stwierdził, że będzie potrzebne wiele pieniędzy na postawienie tego pomnika, ale jest dobrej myśli. Zapewne będzie trzeba zrobić zbiórkę w internecie. Pomysłodawca jest dobrej myśli, jak mówi, nazwisko Smolenia ułatwia wiele rzeczy związanych z postawieniem pomnika. Zdaniem Deszczyńskiego ten pomnik jest niesamowicie potrzebny. Poznań to miasto wielu artystów, ale nie potrafi niestety o nich dbać: - Nie daje im nic w czasie, gdy tworzą i nie potrafi zadbać o ich pamięć, gdy odejdą. To przypadek, chociażby legendy Polskiego Teatru Tańca Conrada Drzewieckiego oraz długoletniej dyrektorki Poznańskiego Teatru Lalki i Aktora "Marcinek" Leokadii Serafinowicz. Nie chciałbym, by ten los podzielił także Bohdan Smoleń - powiedział przyjaciel Smolenia. Miejmy nadzieje, że taki los nie spotka Bohdana Smolenia i doczekamy się pomnika, przy którym każdy z nas będzie mógł usiąść i porozmawiać z artystą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wyciekło zdjęcie młodziutkiej Gessler! Jako małolata wyglądała, że WOW
  2. Okrutny nałóg zaatakował gwiazdora Polsatu! Krystyna Janda zdecydowała się pomóc
  3. Czy szpitale są na to gotowe?! Mocno zaraźliwa superbakteria zaatakowała w polskim mieście
  4. Znaki zodiaku POLSKICH gwiazd. Z kim dzielisz los?
  5. Jak często karmić psa? Złe karmienie może go skrzywdzić
Następny artykuł