Przyjaciele śp. Smolenia "Edzia z Kiepskich" wzięli sprawy w swoje ręce. Chcą, żeby miał w końcu godny pomnik

Przyjaciele śp. Smolenia "Edzia z Kiepskich" wzięli sprawy w swoje ręce. Chcą, żeby miał w końcu godny pomnik Źródło: Wikimedia Commons/Roger Gor

Bohdan Smoleń znany z serialu "Świat według Kiepskich" zmarł w 2016 roku. Znany również z kabaretów, był przez lata związany z Poznaniem. Teraz w tym mieście ma stanąć jego pomnik.

W serialu "Świat według KiepskichBohdan Smoleń grał słynną postać listonosza Edzia, który rozbawiał widzów rymowankami, podsumowującymi perypetie głównych bohaterów sitcomu. Aktor zmarł w 2016 roku i od tej pory nie doczekał się jeszcze odpowiedniego uhonorowania. Jego znajomi i współpracownicy postanowili postawić mu pomnik. 

Znany z serialu "Świat według Kiepskich" Bohdan Smoleń, będzie miał pomnik

To już uzgodnione - miasto Poznań zgodziło się na postawienie pomniku Bohdana Smolenia. Teraz rozpoczęła się zbiórka na sfinansowanie inicjatywy. Za zbieranie pieniędzy na uhonorowanie artysty odpowiedzialne jest stowarzyszenie "Zostań gwiazdą kabaretu". Zbiórki organizowane są w trakcie festiwali kabaretowych w sezonie letnim.

Pokazano już na nagraniu liczenie pieniędzy z jednej z puszek. W trakcie jednorazowej zbiórki udało się zebrać niemal 2400 złotych. Cel to 200 tysięcy PLN. Ponadto istnieje możliwość wpłacenie pieniędzy na rachunek bankowy fundacji dając w tytule "Pomnik Smoleń wiecznie żywy". Post o zbiórce obiegł już fanpage największych kabaretów w Polsce, m.in. Kabaretu Młodych Panów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pomnik Bohdana Smolenia stanie w rozpoznawalnym miejscu miasta

Zbiórka potrwa do lutego. Jeśli uda się zrealizować założony cel, pomnik zostanie odsłonięty 9 czerwca, czyli w dniu urodzin Bohdana Smolenia. Wiadomo, że znajdzie się on na skwerze między ulicą Strzałową i Rybaki. Wiadomo też, jak będzie wyglądał sam monument, przetarg na projekt został zakończony już jakiś czas temu.

Dzisiaj grzeje: 1. Na chwilę przed tragedią w łodzi Staraka oprócz tajemniczej Ewy był ktoś jeszcze. Na jaw wychodzą nowe fakty
2. Renta dożywotnia wytrychem oszustów. Zabiorą i zostawią z niczym

Pomnik ma być w formie stolika z dwoma miejscami. Jedno z nich ma zajmować figura samego Bohdana Smolenia. Wszystko jest zrobione tak, aby zwiedzający mogli przyjść i "dosiąść" się do kabareciarza oraz z nim "porozmawiać". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem fundacji, skorzystać ze stolika będzie można w 2020 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Woźniak-Starak najpiękniej opowiadał o miłości do żony. Jego słowa w obliczu tragedii rozrywają serce dwa razy mocniej
  2. Zakonnica zrzuciła habit dla Krzysztofa Rutkowskiego. Sława detektywa ją przerosła, chciała rzucić się z wieżowca
  3. Piotr zanurkował w jeziorze. Wyjął z wody niezwykłą rzecz, skrywała się na dnie wiele lat
  4. „I nie opuszczę cię aż do śmierci” w ich przypadku potrwało kilka minut. Tragiczna śmierć młodej pary
  5. Żona miała poważny problem z mężem, ich związek wisiał na włosku. Wpadła na pomysł, który wzrusza do łez

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News