"Świat według Kiepskich" stracił gwiazdę
TOMASZ ZUKOWSKI/East News
Irmina Jach - 21 Października 2020

Przykra wiadomość o Halince ze "Świata według Kiepskich". Jest przerażona, podjęła ważną decyzję

"Świat według Kiepskich" stracił wczoraj jedną z najpopularniejszych gwiazd. Dariusz Gnatowski, który wcielał się w rolę Arnolda Boczka, odszedł niespodziewanie w wieku zaledwie 59 lat. Z informacji opublikowanych w mediach wynika, że aktor przed śmiercią borykał się z zapaleniem płuc i ostrą niewydolnością oddechową.

"Świat według Kiepskich" to jeden z ulubionych seriali polskich telewidzów. Przez ponad dwie dekady widzowie zżyli się z bohaterami i śledzą nie tylko ich kariery zawodowe, ale także perypetie prywatne. Nic dziwnego, że niespodziewana śmierć Dariusza Gnatowskiego wzbudziła ogromną rozpacz internautów. W żałobie pogrążyli się też aktorzy, którzy przez lata pracowali z serialowym Arnoldem Boczkiem. Marzena Kipiel-Sztuka wpadła w panikę.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

"Świat według Kiepskich" stracił uwielbianą gwiazdę

Marzena Kipiel-Sztuka, po nagłej śmierci Dariusza Gnatowskiego, zdecydowała się na szczere wyznanie dotyczące swoich obaw i niepokojów. Dolegliwości, które poprzedziły odejście aktora, dały jej powody do przemyśleń. Obawia się, że nagła niewydolność oddechowa i zapalenie płuc, które nie należą do objawów cukrzycy, na którą chorował, mogły wskazywać na zakażenie koronawirusem. Informacja nie została jednak potwierdzona przez bliskich aktora. Serialowa Halinka zaczęła rozważać o śmierci.

- Ludzie boją się tego, czego nie znają. Ja boję się śmierci. Może dlatego, że nie chodzę do kościoła. Staram się nie kusić losu. Jak przechodzę przez ulicę, to patrzę w lewo, potem w prawo, żeby nie przejechał mnie samochód - zwierzyła się Marzena Kipiel-Sztuka w rozmowie z tabloidem "Fakt".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Aktorka jest przerażona problemami, które niesie za sobą współczesna rzeczywistość. Panująca pandemia koronawirusa działa na nią paraliżująco. Ponad wszystko przeraża ją to, że będzie kolejną ofiarą niebezpiecznego patogenu. Gwiazda serialu "Świat według Kiepskich" robi wszystko, by zapobiec zakażeniu. Traktuje bardzo poważnie zalecenia publikowane przez Ministerstwo Zdrowia i stara się dbać o swoje bezpieczeństwo. Stara się jednak nie wpadać w paranoję.

- Jestem osobą zdyscyplinowaną i przestraszoną sytuacją pandemiczną. Nie było imprezy, bo jestem w grupie ryzyka, gdyż niestety palę papierochy okropne i wolę nie kusić losu. Nie dezynfekuję mieszkania nie wiadomo czym, bo obawiam się, że pies mi się otruje. Jem warzywa, owoce, wietrzę pokoje, a ręce myję tak jak zwykle. Jak wychodzę w nocy z psem, to zawsze w maseczce, którą później piorę i prasuję - dodała aktorka.

Gwiazda serialu "Świat według Kiepskich" jest uzależniona od nikotyny. W pewnym momencie całe jej życie było uwarunkowane nałogiem. Paliła w domu i na spacerach, nic nie było w stanie powstrzymać chęci sięgnięcia po papierosa. Niedawno podjęła jednak decyzję o ograniczeniu, gdyż zauważyła, że jej zdrowie było w fatalnym stanie. Niestety, nawet pandemia koronawirusa i związany z nią strach nie są w stanie przekonać aktorki do całkowitego rzucenia palenia.

- Nie paliłam na balkonie, tylko w domu. Miałam nawet popielniczki dopasowane do kształtu mebli. Stały w każdym pomieszczeniu: w łazience, kuchni, sypialni i pokoju. Obowiązkowo obok nich były poukładane paczki papierosów. Bez papierosów to ja nie zasnęłam. Chleba mogło nie być, ale fajki musiały być. Ja papierosów nie paliłam, ja je zjadałam i to jeden za drugim (...). Staram się ograniczać palenie. Gdy pracuję, to palę mniej. Nie biorę też papierosów ze sobą, kiedy wychodzę z psem na spacer. A to już jest dużo - wyznała Marzena Kipiel-Sztuka.

Gwiazda serialu "Świat według Kiepskich" już teraz ma poważne problemy z oddychaniem i kondycją fizyczną, które w przyszłości mogą być wyjątkowo niebezpieczne dla jej zdrowia i życia. Palenie papierosów może prowadzić do chorób nowotworowych i problemów związanych z układem krążenia. Nikotyna ma także bardzo negatywny wpływ na samopoczucie, stan cery i włosów. Zwiększa także ryzyko powikłań w przypadku zachorowania na COVID-19.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Pilny komunikat. Nieoficjalnie: Nowe obostrzenia od 26 października. Zamykają całą gastronomię

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Od chwili wybuchu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 Światowa Organizacja Zdrowia zaleca palaczom rzucenie nałogu. Z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców pod kierunkiem prof. Jabera Algahtaniego wynika, że jeśli osoba paląca zakazi się koronawirusem, z większym prawdopodobieństwem przejdzie chorobę ciężej niż niepalący, a także będzie wymagała sztucznego wsparcia w oddychaniu. Rezygnacja z palenia papierosów powinna więc być pierwszym krokiem w trakcie pandemii koronawirusa. Inaczej może spełnić się najczarniejszy ze scenariuszy.

Marzena Kipiel-Sztuka powinna przemyśleć całkowite porzucenie zgubnego nałogu. Aktorka przyznawała, że kwarantanna skłania ją także do znacznie częstszego sięgania po napoje alkoholowe, które również obniżają odporność organizmu. Samotne wieczory zapełnia serialami i butelką piwa. Niestety, czas pandemii koronawirusa wiąże się dla niej z ogromną samotnością i strachem, które stara się zażegnać w każdy możliwy sposób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ledwo się urodził, już przyjęli go do służby. Najsłodszy psi strażak na świecie ma serce na nosku
  2. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Uwaga, Play24 wprowadziło ważną aktualizację. Wszyscy abonenci powinno się pilnie zainteresować
  7. Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sos
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Pomponik/Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News