Przybijający widok. Grób Bohdana Smolenia, naszego mistrza, wyglądał smutnie

Przybijający widok. Grób Bohdana Smolenia, naszego mistrza, wyglądał smutnie Źródło: Wikipedia / Roger Gor

"Świat według Kiepskich", choć nadal popularny, nie jest tym samym bez Bohdana Smolenia. Kultowy aktor, znany także z szeregu innych niezwykle popularnych produkcji, zmarł 15 grudnia 2016 roku. Przez miesiące po jego śmierci rodzina nie postawiła mu jednak godnego nagrobka.

"Świat według Kiepskich" to jedna z najbardziej popularnych produkcji wśród widzów, którą swoją obecnością uświetnił Bohdan Smoleń. Legendarny artysta komediowy przez lata bawił szerokie rzesze widzów i ciężko pracował na swój zawodowy sukces. Niestety szereg poważnych problemów zdrowotnych doprowadził do śmierci artysty w wieku 69 lat, po prawie 50 latach pracy scenicznej. 

"Świat według Kiepskich": smutna historia gwiazdora serii

Smoleń odszedł 15 grudnia 2016 roku. Pochowano go na cmentarzu w Przeźmierowie obok żony oraz syna. Pogrzeb zorganizowali przedstawiciele Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, podkreślając gigantyczny wkład artysty w rozwój polskiej kultury popularnej. Uroczystość zgromadziła wielu fanów aktora i kabareciarza, którzy przez lata obserwowali jego sceniczną pracę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety przez długi czas grób Smolenia nie przypominał nagrobka z prawdziwego zdarzenia. Chociaż paliło się na nim wiele zniczy, ustawionych wokół licznych wiązanek kwiatów, odwiedzający miejsce pochówku artysty widzieli jedynie zielone sukno oraz drewniany krzyż z niewielką tabliczką.

Co z nagrobkiem Bohdana Smolenia?

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta usłyszała pisk psa z łazienki. Gdy weszła do środka, zobaczyła męża, prawie zwymiotowała
2. Wspaniała wiadomość dla kobiet. Dostaną większe emerytury, muszą spełnić jeden warunek

Przedstawiciele Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, pytani po roku od śmierci Smolenia o jego nagrobek, podkreślali, że nie są w stanie nic z nim zrobić. Jak przekazali mediom, sprawa ta jest prywatną kwestią rodziny artysty. 

Kiedy dziś staramy się odszukać zdjęcia miejsca pochówku aktora, dowiadujemy się, że nareszcie postawiono mu stosowny nagrobek z szarej płyty. Nie przypomina już dawnego, bardzo skromnego grobu. Niestety, mimo ogromnej popularności artysty i życzliwości, z jaką się spotykał, sprawa ta trwała co najmniej ponad rok.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowotwory, które zabijają najwięcej Polek. Co roku z ich powodu umierają tysiące kobiet
  2. Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)
  3. Irena Santor się nie poddaje. Wierzymy, że jej się uda
  4. Miał mnóstwo planów, była nadzieja na pełne wyzdrowienie. Paweł Królikowski walczy
  5. Nie do pomyślenia, uczennica zaszła w ciążę z 10-latkiem. Najbardziej zdumiewa jednak inna rzecz

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News