Boczek z Kiepskich przez lata był wyzywany i upokarzany. "Alfons, menel, nędzna karykatura"

Boczek z Kiepskich przez lata był wyzywany i upokarzany. "Alfons, menel, nędzna karykatura" Źródło: youtube/Polsat

"Świat według Kiepskich" sprawił, że postać Arnolda Boczka pokochały miliony Polaków. Przez wiele lat emisji serialu kultowy bohater był upokarzany i wyzywany, a niektóre obelgi jeżą włos na głowie.

"Świat według Kiepskich" jest emitowany na antenie już od 1999 roku. Telewidzowie przez lata nadali niektórym postaciom status niemalże kultowych. Do mowy potocznej weszła również cała masa powiedzeń i określeń, jakie padły w serialu. Wyjątkowo interesująco prezentuje się lista epitetów, jakie stosowano wobec jednej z ulubionych postaci - Arnolda Boczka. 

"Świat według Kiepskich" wprowadził do popkultury wiele kultowych tekstów. Imponująca liczba wyzwisk wobec Arnolda Boczka

Arnold Boczek jest sąsiadem głównego bohatera serialu - Ferdynanda Kiepskiego. Sąsiad Ferdka jest pracownikiem rzeźni i często obrywa mu się za korzystanie z toalety na niewłaściwym piętrze. Z tego powodu także często otrzymuje masę wyzwisk tyczących się m.in. jego tuszy.

Jedną z popularniejszych obelg stosowanych przez Ferdka jest ta odnoszące się do wagi Boczka, czyli klasyczna - "świnia". Czasem jednak spotkać możemy się z urozmaiceniem w formie "grubasa pornograficzny" (dotyczy to zainteresowania Boczka "świerszczykami"), z czego powstał również kultowy "erosoman".

Nierzadko postać Arnolda Boczka była upokarzana bardziej uniwersalnymi epitetami, takimi jak "alfons", "menel" czy "nędzna karykatura", a to dopiero początek parady wymyślnych epitetów. 

Wyjątkowo ekscentryczne epitety skierowane do Arnolda Boczka

Serial znany jest ze swojego abstrakcyjnego humoru, to też nie mogło zabraknąć bardziej nietypowych epitetów. Wśród nich możemy znaleźć wyzwiska takie jak "człowiek kiełbasa", "d*pa z uszami", "Gigi Amoroso zas*any", "horror erotyczny", "odpad atomowy" czy "pierdzimąka".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trafiło się także kilka określeń, które w zabawny sposób odwracały sytuacje w serialu, takie jak "chuderlak".

Rekordowym był pewien niezwykle długi epitet, którym Ferdek "obdarzył" swojego sąsiada.

- Żarłoczny, pasożytniczy wrzód na dupie społeczeństwa pracującego ludu miast i wsi - powiedział Ferdynand Kiepski w jednym z odcinków serialu "Świat według Kiepskich". 

Nie ma wątpliwości, że postać grana przez Dariusza Gnatowskiego, niejednokrotnie była największym kozłem ofiarnym serialu. Trzeba jednak przyznać scenarzystom, że w wymyślaniu epitetów obrażających Arnolda Boczka, popisali się niemałą kreatywnością. Mimo tylu lat na antenie, tylko niektóre z nich się powtarzały, a wiele na stałe weszło do potocznego języka widzów w żartobliwych sytuacjach. 

  1. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  2. Katarzyna Skrzynecka miała WYPADEK! Poturbowana gwiazda pokazała przerażające zdjęcie. Od tego widoku zrobi wam się słabo
  3. Wielka porażka Norbiego. Najnowsze doniesienia o „Jaka to melodia” ukazały brutalną prawdę
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

Źródło: Świat według kiepskich

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu