Szokujące zachowanie Grabowskiego na planie "Świata wg Kiepskich". Jak on tak mógł?!

Szokujące zachowanie Grabowskiego na planie "Świata wg Kiepskich". Jak on tak mógł?! Źródło: YouTube/Polsat

"Świat według Kiepskich" bawi widzów Polsatu od dwóch dekad. Niezapomnianą kreację stworzył w serialu Andrzej Grabowski. Aktor nie był jednak przekonany do tej produkcji i dawał to po sobie poznać na planie. Z jego strony przez długi czas dochodziło do skandalicznych zachowań.

"Świat według Kiepskich" dał mu rolę, która zapewni aktorską nieśmiertelność. Choć nie byłoby w porządku nazwać Andrzeja Grabowskiego aktorem jednej roli, nie da się zaprzeczyć, że to Ferdek Kiepski jest jego najsłynniejszą i najbardziej charakterystyczną kreacją. Aktor nie był jednak przekonany do tej produkcji i o swojej niechęci dawał ostentacyjnie znać na planie.

"Świat według Kiepskich" został hitem. Tego gwiazdor się nie spodziewał

Pilot kultowego serialu wyemitowano w Polsacie w marcu 1999 roku. Produkcja szybko okazała się hitem. Nagle projekt, który Andrzej Grabowski uważał za szansę na chwilowy i szybki zarobek, stał się większą częścią jego życia. W Ferdka Kiepskiego wciela się już od 20 lat, choć z początku grał go niechętnie - wstydził się tej postaci. Aktor uważał, że serial jest żenujący.

- Kiedy dostałem scenariusz trzech odcinków pilotażowych „Świata według Kiepskich”, pomyślałem sobie „co za debilizm”, przecież wstyd to grać! Ale że wówczas ciekawszych, dobrze płatnych propozycji nie było, to się zgodziłem. Myślałem, że zarobię parę groszy, bo byłem przekonany, że czegoś takiego nikt nie będzie chciał oglądać… i jakże się pomyliłem. Chwyciło, nakręciliśmy kolejnych dziesięć, potem związałem się umową na pięć, a później zrobiło się z tego 20 lat - opowiadał w rozmowie z "Super Expressem" o kulisach początku pracy nad serialem.

Andrzej Grabowski nie znosił serialu. Na planie zachowywał się potwornie

Andrzej Grabowski nie ukrywa, że jego niezadowolenie z konwencji serialu dało się odczuć na planie. Zresztą, nie tylko on był zażenowany produkcją. Inni członkowie obsady też nie czuli się komfortowo ze swoimi aktorskimi zadaniami. Grabowski przyznaje, że bywał dla ludzi z ekipy nieprzyjemny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Momentami nie znosiłem tego serialu. Wtórowała mi w tym Krysia Feldman, czyli Babka Kiepska. Przez wiele lat byłem niemiły i okropny na planie. Nie podobało mi się to, co robię, a przede wszystkim wszechobecna pochwała głupoty. Z drugiej strony finansowo odbiłem się od dna - opowiada aktor. 

Okazuje się, że aktorzy mieli wpływ na scenariusze odcinków. Zdarzały się wątki, których nie zgodzili się odgrywać. Obsada sprzeciwiła się nakręceniu odcinka, w którym rodzina Kiepskich jedzie na imieniny Jana Pawła II.

- Polacy by nas za to zjedli, nie mielibyśmy życia. Nie chcieliśmy też kpić z Kościoła i wiary, która jest ważna dla wielu ludzi. Żarty żartami, ale ktoś mógłby się poczuć obrażony - wyjaśnia.

Być może takie podejście aktorów sprawiło, że "Świat według Kiepskich" nigdy nie przekroczył granicy i cieszy się od dwóch dekad niesłabnącą popularnością. Jesienią Polsat wyemituje kolejny już sezon przygód rodziny Kiepskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Chłopiec nie może nawet kichnąć, bo łamią mu się kości, kręgosłup pękł już 14 razy. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc
  4. Wczasowicze myśleli, że to już koniec. W kurorcie wybuchł wielki pożar, podjęto pilną decyzję o ewakuacji
  5. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  6. Dopiero teraz ta informacja dostała się do polskich mediów. Aktorka serialu "Ranczo" siedziała w areszcie, odbierze wam mowę

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News