Gra pijaka na złomowisku w "Kiepskich". Aktor ma piękną żonę, trzy córki i przeszłość, o której ciężko zapomnieć

Gra pijaka na złomowisku w "Kiepskich". Aktor ma piękną żonę, trzy córki i przeszłość, o której ciężko zapomnieć Źródło: ipla.tv

Świat Według Kiepskich jest serialem, w którym przypomniał o sobie widzom. Lech Dyblik, który w sitcomie telewizji Polsat wciela się w rolę alkoholika Badury, ma wszystko, o czym można zamarzyć - piękną żonę i trzy córki, a także dobrą i stabilną pracę. Za jego życiem stoi jednak przeszłość, której już nigdy nie będzie w stanie się wyrzec.

Świat według Kiepskich jest dla Lecha Dyblika nowym domem. Sitcom Polsatu dla aktora był szansą na pokazanie się jeszcze raz większej publiczności po tym, jak przepadł w odmęcie zapomnienia spowodowanym swoją ciężką chorobą alkoholową. Historia artysty jest porażająca i mimo tego, że sam serialowy Badura wyszedł już na prostą, to jego przeszłość do dziś zostawiła trwały ślad.

Gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" miał przerażającą przeszłość. Szczere wyznania Dyblika

Lech Dyblik jest osobą, której przeszłość odcisnęła wielkie znaczenie na jego psychice. Artysta znany ze "Świata według Kiepskich" zawsze bardzo szczerze mówił o swojej chorobie alkoholowej i o tym, jak wiele kosztowała go ona w życiu

- Zdarzyło się kiedyś, że francuski reżyser pochwalił mnie, a ja z tego szczęścia... piłem dwa lata. To było dawno temu, teraz wiem, że moja choroba jest najlepszą rzeczą, którą dostałem od Boga - wyznawał artysta.

Jak mówi sam serialowy Badura, odejście od nałogu alkoholowego otworzyło jego życie całkowicie na nowo. Mimo że aktor był bliski bankructwa i śmierci, jego nałóg nauczył go patrzenia na życie inaczej dzięki czemu był w stanie ustatkować się, znaleźć sobie żonę i spłodzić trójkę dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dyblik po dziś naucza o alkoholizmie

Artysta, zdając sobie sprawę, jakie są skutki nadużywania alkoholu, aktywnie bierze udział w akcjach społecznych, mających na celu uświadamiać o wielkim ryzyku zetknięcia się z chorobą. Szczególnie lubi pracować z młodzieżą, która w latach nastoletnich zaczyna eksperymentować z alkoholem. Artysta ma nadzieje, że jego doświadczenia życiowe otworzą umysły młodych ludzi i powstrzymają ich przed zgubnym nałogiem.

- Nie wierzyłem, że młodzi ludzie, gimnazjaliści, będą w stanie cokolwiek zrozumieć i wysiedzieć ponad godzinę, cierpliwie słuchając moich wywodów na temat zagrożeń, które czają się za rogiem. A oni, co jest dla mnie dość zaskakujące, siedzą jak w filharmonii - mówił przed laty aktor.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Kilkudniowa dieta kapuściana zwala z nóg. Efektem zachwycają się kobiety na całym świecie
  4. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem
  5. Tuż przed wyborami PiS daje nowe "plus"! Skorzystają kobiety
  6. Niesamowite nagrania Agnieszki Kotulanki krążą po sieci. Fani we łzach

Źródło: Eska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News