Jak wyglądał pogrzeb Czerwińskiej? Tragiczny dzień, polały się łzy

Jak wyglądał pogrzeb Czerwińskiej? Tragiczny dzień, polały się łzy Źródło: YT/Polsat

Świat według Kiepskich to jeden z wielkich hitów stacji Polsat, których gwiazdą była Zofia Czerwińska. Znana aktorka zmarła w środę, 13 marca, a dziś odbył się jej pogrzeb. Smutne pożegnanie doprowadziło niemal wszystkich obecnych do łez.

Świat według Kiepskich to tylko jeden z wielkich hitów, przy których pracować mogła Zofia Czerwińska. W znanym serialu produkowanym przez telewizję Polsat aktorka wcielała się w rolę pani Malinowskiej, jednej z ekspedientek w osiedlowym sklepie "U Stasia". Kobieta pracowała przy produkcji serialu od 2008 roku, zdobywając sympatię widzów. Zmarła nieco ponad miesiąc po zakończeniu pracy nad najnowszym sezonem popularnego sitcomu.

Wiadomość o jej śmierci wstrząsnęła środowiskiem aktorskim. Wiele gwiazd wspominało życie Zofii Czerwińskiej, która zostanie zapamiętana z wielu ról. Wyjątkowo wyglądał także sam pogrzeb kobiety: nie obyło się bez wielu ciepłych słów pod adresem zmarłej, nie zabrakło również łez. Niemal wszyscy zgromadzeni opłakiwali odejście wybitnej postaci polskiej kinematografii.

Gwiazda serialu Świat według Kiepskich zmarła tydzień temu

Zofia Czerwińska zdecydowanie może być uznawana za wielką osobistość, należącą do panteonu polskiego aktorstwa. Swoją karierę na scenie rozpoczęła jeszcze w latach 50-tych. Debiutowała na deskach teatru w Bielsku-Białej, potem pracowała w Gdańsku, Olsztynie i Warszawie. Przez lata otrzymywała najczęściej role komediowe, a widzowie oceniali jej występy bardzo pozytywnie. 

Aktorkę mogliśmy także oglądać w wielu serialach, takich jak "Alternatywy 4" czy "Czterdziestolatek". Wielką sławę przyniosły jej role w najlepszych polskich filmach, między innymi w "Misiu", "Rejsie" czy "Och, Karol". W XXI wieku na ekranie zaczęła pojawiać się coraz rzadziej, aż w końcu dostała propozycję występu w serialu Świat według Kiepskich. Jej postać spodobała się widzom na tyle, że zdecydowano o przedłużeniu współpracy.

Aktorka występowała w produkcji Polsatu niemal do samego końca swojego życia. Dzisiaj odbył się pogrzeb artystki, która była jedną z ulubionych gwiazd Polaków. Zgromadził on bardzo wiele osób ze środowiska aktorskiego i filmowego, przede wszystkim ludzi, z którymi Zofia Czerwińska miała styczność podczas pracy przy różnych filmach lub serialach.

Świat według Kiepskich nie będzie już taki sam

Pogrzeb artystki odbył się na Cmentarzu Północnym w Warszawie, a poprzedzająca go msza żałobna miała miejsce w Kościele Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym. Już tam kamery uchwyciły wiele znanych twarzy ze świata polskiego kina i teatru.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas mszy śpiewał Jacek Stachursky, ale nie zabrakło innych znanych aktorów. Pojawili się między innymi Andrzej Grabowski, Teresa Lipowska czy Artur Barciś - największe sławy polskiego kina. Z ich twarzy odczytać można było wielki smutek, co świadczy o tym, jak wielką aktorką była zmarła kobieta. Nie każdy potrafił wstrzymać emocje, polały się łzy świadczące o żalu po śmierci doświadczonej koleżanki po fachu.

Zofia Czerwińska została pochowana w różowej urnie, zgodnie ze swoim życzeniem. Tydzień temu o ostatnim życzeniu kobiety poinformował jej najbliższy przyjaciel, dziennikarz Mariusz Szczygieł. To własnie on najmocniej przeżył śmierć jednej z najbliższych mu osób. W trakcie pogrzebu nie ukrywał on swojego smutku po odejściu osoby, która przez bardzo wiele lat towarzyszyła mu w najważniejszych momentach życia.

(fot. WP)

  1. Elżbieta Zapendowska z partnerem! Jest od niej 20 LAT MŁODSZY! „Nie trzymam go na siłę”
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  3. Zenek Martyniuk ma sobowtóra. Musicie zobaczyć, jak wygląda
  4. Aktor M jak Miłość przeszedł życiową rewolucję. "Trochę się tego bałem"
  5. Bohater M jak miłość umiera na nowotwór. Niewyobrażalny dramat

źródło: Fakt

 

Następny artykuł