Świat w żałobie. Ich wykonanie "Czerwonych maków na Monte Cassino" wbija w ziemię (VIDEO)

Świat w żałobie. Ich wykonanie "Czerwonych maków na Monte Cassino" wbija w ziemię (VIDEO)

W sobotę w nocy doszło do tragedii. Samolot Tu-154, na którego pokładzie leciał Chór Aleksandrowa, spadł do Morza Czarnego. Muzycy od lat koncertowali po świecie. Ich wykonanie "Czerwonych maków na Monte Cassino" wbija w ziemię. 

Chór Aleksadrowa powstał w 1928 roku jako Zespół Pieśni Centralnego Domu Armii Czerwonej im. Michaiła Frunzego. Jego pomysłodawcą był radziecki dyrygent i kompozytor, Aleksander Wasilijewicz Aleksandrow. Później jego syn nazwał chór na cześć ojca.

Zespół zagrał po raz pierwszy przed Józefem Stalinem w 1933 roku i od tego czasu towarzyszy wielu uroczystościom państwowym. Tylko w czasie II wojny światowej chór wystąpił dla ponad 1500 razy, grając dla żołnierzy.

Chór wykonuje głównie pieśni patriotyczne i żołnierskie. Cieszy się sławą na całym świecie. Występował między innymi w Paryżu, Chinach i Watykanie. W 2015 roku przyjechał także do Krakowa. Pomimo protestów mieszkańców udało im się wystąpić i zaśpiewać między innymi "Czerwone maki na Monte Casino".

Chór Aleksandrowa i "Czerwone Maki na Monte Cassino" Kapitalne "Czerwone Maki na Monte Cassino" w wykonaniu Chóru Aleksandrowa. Wielka strata Opublikowany przez Pikio TV na 25 grudzień 2016
https://youtu.be/llDmyWN97Pw https://youtu.be/eWuMx5m3-OI Rosyjski samolot z Chórem Aleksandrowa runął do morza. 92 ofiary wk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News