Francuska lewica w szoku! Ulubieniec mediów i liberałów Emanuel Macron prosto z mostu powiedział imigrantce, co myśli o tym, że ta przebywa nielegalnie we Francji. 

Prezydent Francji wziął wczoraj udział w uroczystym otwarciu jadalni dla ubogich w jednej z dzielnic Paryża. Podczas tego wydarzenia naprzeciw wyszła mu młoda Marokanka, która wprost poprosiła prezydenta Francji o pomoc.

ZOBACZ TAKŻE: Francuzi w szoku! To co zrobiła Brigitte Macron nie mieści się

Kobieta poprosiła Macrona o pomoc. Jak powiedziała, nie może uzyskać azylu we Francji. Miała nadzieję, że prezydent pomoże jej w załatwieniu tej sprawy. Reakcja prezydenta była stanowcza.

– Francja nie może przyjmować wszystkich, którzy przyjeżdżają tu na wizach studenckich czy komercyjnych, a potem zostają. Nie będę panią okłamywał. Musi pani wrócić do swojego kraju. Mówię to pani zupełnie otwarcie – stwierdził. – Nie możemy dawać dokumentów wszystkim tym, którzy ich nie posiadają – dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Macron ujawnia powód ataków.

Kobieta próbowała tłumaczyć Macronowi, że jej rodzice mieszkają już we Francji oraz że są oni chorzy i musi się nimi opiekować. Prezydent Francji pozostał jednak nieugięty.

– Może pani ich odwiedzać regularnie, jeśli pani chce. Jeśli tu są, będziemy ich oczywiście leczyć. Takie jest prawo we Francji. To już jest bardzo szlachetne z naszej strony – trwał przy swoim Macron.

Bo co ja wtedy zrobię z tymi, co już są we Francji i nie mogą znaleźć pracy? – zapytał retorycznie na koniec rozmowy.

Słabnie Macronomania

W ostatnim czasie popularność Emanuela Macrona drastycznie spada. Niedawno opisywaliśmy, z jak złym przyjęciem spotkał się podczas wizyty w jednej z dzielnic Paryża. Na krótkim nagraniu opublikowanym na Twitterze zobaczyć możemy francuskiego prezydenta witanego przez obywateli w naprawdę osobliwy sposób. Nie podają mu rąk, nie zadają pytań, nie dziękują za owocną prezydenturę. Zamiast tego… obrzucają go śmieciami i jajkami.

Źródło: wpolityce.pl

Czy rozmawiając z Arabem, możesz patrzeć na zegarek? Zdziwisz się! 11 zaskakujących faktów o kulturze arabskiej

Oto najlepsze filmy lat 90.! Który budzi w tobie najlepsze wspomnienia?

Zobacz również