Kolejna wielka osoba odeszła od nas. Nie żyje kultowa gwiazda muzyki, był nazywany „drugim Elvisem” w swoim fachu, był najwybitniejszy. Dopadła go straszliwa choroba, z którą zmagał się od lat. Świat pogrążył się w żałobie.

Nie żyje wielka postać w świecie muzyki poważnej. Gwiazda operowa Dmitrij Chworostowski zmarła w wieku 55 lat. Był wielką postacią w świecie śpiewaków operowych. Śpiewał pięknym barytonem i fani zapamiętają go na długo. Stara się być aktywny do końca swoich dni. Choroba jednak coraz mocniej dawał mu się we znaki.

Informacje o jego śmierci przekazał jego agent. Rodzina ją potwierdziła. Artysta zmarł dzisiaj nad ranem w otoczeniu swoich najbliższych niedaleko Londynu. Śpiewak cierpiał na raka mózgu, którego wykryto w 2015 roku. Przeszedł przez kilka chemioterapii, a zaraz po nich wracał na scenę. Po jednej z nich w swoje urodziny zagrał koncert we Frankfurcie w Niemczech. Pozostawił czwórkę dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: „NIE ŻYJE KRÓLOWA”. OGROMNY SZOK I ŻAŁOBA

Gwiazda z Syberii

Pochodził z Krasnojarska na Syberii. Ukończył tam szkołę artystyczną i był solistą tamtejszej opery. Tam też zagrał swój ostatni koncert przed śmiercią. Międzynarodowe uznanie zdobył w 1989 roku, gdy wygrał konkurs wokalny BBC, Singer of the World w Cardif. Później grał w na zachodnich scenach operowych rozpoczął występem w „Damie Pikowej” Piotra Czajkowskiego w operze w Nicei.

Zaliczył największe sceny świata

Sukcesem, który potwierdził jego talent, był „Eugeniusz Oniegin” w weneckiej La Fenice. Od 1994 roku mieszkał w Londynie. Był artystą cieszącym się wielką popularnością wśród publiki i mediów. Magazyn „Elle” obwołał go „Elvisem opery”, a amerykański tygodnik „People”, umieścił go na swej liście 50 najpiękniejszych ludzi świata.

ZOBACZ TAKŻE: TA ŚMIERĆ WSTRZĄSNĘŁA CAŁĄ POLSKĄ, ALE REAKCJA GORTATA…

Urodzony w roku 1962 w Krasnojarsku na Syberii artysta operowy występował na najważniejszych scenach świata, między innymi w Metropolitan Opera, Covent Garden i La Scali, w operach wiedeńskiej i berlińskiej, a także w swojej ojczystej Rosji. Jak podała rosyjska agencja Interfax, śpiewak  zostanie pochowany na Cmentarzu Nowodziewiczym w Moskwie. Termin uroczystości pogrzebowych nie jest na razie znany. Wiadomo jest, że na jego pogrzeb przybędą tłumy fanów by opłakiwać wielkiego człowieka.

Dmitrij Chworostowski

 

Źródło: tvn24.pl

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć


Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku

Zobacz również