W ostatnim czasie konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną gwałtownie przycichł, jednak teraz uderza ze zdwojoną siłą. Po niezwykle mocnej wypowiedzi,  która głośnym echem rozbrzmiała w mediach, prezydent USA ogłosił, że przygotował swoją armię do wojny.

Chociaż w ogóle się o tym nie mówiło, Trump gruntownie zmodernizował armię USA. To dlatego z taką pewnością przekonywał, że Korea Północna nie będzie stanowiła już problemu.

Korea Północna nie stwarza nowych zagrożeń dla Stanów Zjednoczonych. Ich groźby spotkają się z ogniem i wściekłością, jakiej nigdy dotąd świat się nie spodziewał – zaznaczył Donald Trump w swojej głośnej wypowiedzi.

Amerykańskie samoloty mają również na bieżąco monitorować, co dzieje się w okolicach granic Korei. Jeden niepokojący ruch i Trump może podjąć decyzję o natychmiastowym uderzeniu na Koreę.

– Moim pierwszym rozkazem jako prezydenta była renowacja oraz modernizacja naszego arsenału nuklearnego. Jest silniejszy i potężniejszy niż kiedykolwiek – oznajmił Trump.

Eksperci mają jednak nadzieję, że prezydent Stanów Zjednoczonych jedynie straszy swoją armią i nie zdecydowałby się na tego typu krok.

Uruchomienie wojny z Koreą Północną byłoby katastrofą, zarówno dla nich, jak i dla Stanów Zjednoczonych… ludzie z tego regionu nie mogą sobie pozwolić na kolejną katastrofę w postaci całkowitej wojny na półwyspie – skomentował sprawę jeden z amerykańskich ekspertów.


źródło: rt.com

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również