Ostatnie działania Korei Północnej wściekły nie tylko USA, ale także i cały świat. Wszyscy zdają sobie dobrze sprawę, co oznacza energia atomowa w rękach szaleńca, jakim jest Kim Dzong Un. Kiedy komunistyczna dyktatura Pjongjangu święci triumfy, światowe władze planują, jak wytrącić z rąk reżimu potężną broń.

Nie ulega wątpliwości, że Korea Północna coraz śmielej sobie pogrywa. Ostrzał w kierunku Japonii, a potem testy broni nuklearnej, które doprowadziły do trzęsienia ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera, to już nie tylko prężenie muskułów. Jak wskazuje Waszyngton, to już prawdziwe przygotowania do wojny. Donald Trump oskarżył przy tym, że Korea Południowa idzie na ustępstwa wobec Północnej, podczas gdy Pjongjang rozumie tylko argument siły.

H.R. McMaster, doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego USA zagroził nawet, że „reżim zostanie zniszczony bombardowaniem nuklearnym”. Ostrą politykę przeciw komunistycznej Korei popiera także Unia Europejska. Angela Merkel z Emmanuelem Macronem stwierdzili, że „prowokacje Pjongjangu osiągnęły nowy poziom”. Także Donald Tusk stwierdził, że Rada Bezpieczeństwa OZN powinna zaostrzyć sankcje nałożone na Koreę Północną.

Z kolei Korea Południowa chce, by świat dokonał pełnej izolacji reżimu Kima. Jak stwierdził bowiem Chung Eui-yong, szef tamtejszego BBN, tylko stanowcze działanie może przemówić komunistom do rozumu. Żeby tego było mało, KRLD spotkała się z potępieniem także ze strony Chin i Rosji. Pekin zapowiedział kontrolę promieniowania wzdłuż granicy z Koreą. Z kolei Rosja wezwała Pjongjang do opamiętania się i respektowania ustaleń RB ONZ.

Taka reakcja świata to nic innego jak próba zapobiegnięcia ogromnej wojnie atomowej. Władze poszczególnych krajów zdają sobie sprawę, że niemożliwe byłoby zatrzymanie zniszczenia, gdyby Korea Północna zdecydowała się na odpalenie głowic nuklearnych. Zgodnie z doktryną MAD ostrzał atomowy jednego państwa doprowadziłby do globalnej wojny i zagłady.

źródło: gazeta.pl

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

...

Zobacz również