Wstyd na cały świat! PiS skompromitowało Polskę jak nigdy wcześniej

Wstyd na cały świat! PiS skompromitowało Polskę jak nigdy wcześniej

Świat zwrócił wzrok w stronę Parlamentu Europejskiego, w którym doszło do naprawdę zaskakującego głosowania. Politycy zasiadający w organie, wybrani w Polsce z list Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowali się na bardzo nieoczywiste posunięcie. Dziś mówi już więc o nim cała Europa. Wielu wyborców uważa, że partia po raz kolejny skompromitowała nasz kraj.

Świat żyje dziś zdarzeniami, które miały właśnie miejsce we wspólnotowym Europarlamencie. Głosowaniu poddano bowiem rezolucję, mającą na celu oficjalne zakazanie działania grup neofaszystowskich oraz neonazistowskich. Warto zaznaczyć, że w kontekście sprawy przytaczano często polski ONR oraz Marsz Niepodległości, podczas którego przytaczano wiele ksenofobicznych, rasistowskich haseł, czego nie dało się ukryć przed oczami unijnych polityków.

Cały świat znów patrzy na Polskę! Politycy PiS pod ostrzałem

Co ciekawe, europosłowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości nie zamierzali wcale poprzeć kontrowersyjnego, potrzebnego zdaniem wielu Polaków pomysłu. O szczegółach ich głosowania poinformowała za pośrednictwem Twittera Róża Thun. Warto zaznaczyć, że to właśnie działaczka była pomysłodawczynią i twórczynią treści rezolucji. - Europosłowie PiS, dlaczego nie potępiacie faszyzmu? Zagłosowaliście przeciw rezolucji PE potępiającej wszelkie przejawy neo-faszyzmu, rasizmu czy ksenofobii - napisała polityczka, publikując fragment oficjalnego raportu, w którym widzimy szczegóły głosowania działaczy. - To jest sprawa, którą powinniśmy poprzeć wszyscy ponad podziałami, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się 11 listopada - zaapelowała także działaczka, która sama była autorką treści rezolucji, dlatego też szczególnie zależało jej na powodzeniu projektu.

Róża Thun niezadowolona z postawy polityków PiS. Opinia publiczna: to upokorzenie!

- Zapisałam tam apel do państw członkowskich, by zakazały działalności grup neo-faszystowskich, neo-nazistowskich i wszelkich organizacji, które gloryfikują nazizm i faszyzm. Zero tolerancji dla faszyzmu - pisała sama Thun o rezolucji swego autorstwa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Warto zaznaczyć, że projekt został ostatecznie przyjęty przy 355 głosach na 90 i 39 osób wstrzymujących się od głosu. Państwa członkowskie zostaną więc wezwane do zakazania funkcjonowania na ich terytorium neofaszystowskich oraz neonazistowskich grup. Europosłowie szczególnie stanowczo wypowiedzieli się także na temat radykalizacji światopoglądowej wśród kibiców piłkarskich, z których poczynaniami będą musiały poradzić sobie kluby sportowe. Postawa polityków PiS niezwykle oburzyła dużą część opinii publicznej. Wielu internautów zaznaczało w komentarzach, że poczynania europosłów skompromitowały nasz kraj na politycznej arenie Starego Kontynentu. Świat Fot. Facebook/Róża ThunZOBACZ TAKŻE:
  1. Internauci wściekli po komentarzu Szydło po wypadku. Chcą ją zlinczować
  2. Ile lat ma Twój pies w przeliczeniu na ludzkie? Do tej pory obliczaliśmy to źle, prawie wszyscy
  3. W takiej furii Rydzyk nie był jeszcze nigdy! Wściekły grzmi na polityków
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. Witold Pyrkosz pracował z Kaczyńskimi! Mało znany etap z życia aktora
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News