Jeszcze paręnaście lat temu to byłoby nie do pomyślenia. System bankowy jest jednym z głównych filarów światowej gospodarki. Służy jej regulowaniu i udzielaniu pożyczek. Jednak już niebawem rozpocząć ma się era w ekonomii, o jakiej do tej pory słyszeć mogliśmy jedynie w science-fiction.

Wszystko za sprawą kryptowalut. Jeżeli wyprą tradycyjne waluty, znany nam do tej pory system bankowy może okazać się zupełnie niepotrzebny.

Kiedy po raz pierwszy świat usłyszał o bitcoinie, uznano go jedynie za ciekawostkę dla fanów programowania. Po czasie jednak wartość waluty zaczęła wzrastać ze zdumiewającą prędkością a grono jej posiadaczy poszerzyło się.

Najważniejszymi zaletami bitcoina i innych kryptowalut jest fakt, iż eliminują potrzebę płacenia prowizji. W przypadku ich przewalutowania nie ponosimy dodatkowych kosztów.

Jedną z osób, które sugerują, że już niebawem kryptowaluty mogą stać się prawdziwą konkurencją dla tradycyjnych walut i banków jest Christine Lagarde. Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego twierdzi, że już niebawem los systemu bankowego zostanie poddany w wątpliwość.

źródło: Interia

Lego wprowadzi na rynek coś niesamowitego. Fani będą zachwyceni!

Zobacz również