Kontrowersje wokół osoby byłego prezydenta Polski oraz legendy Solidarności, Lecha Wałęsy, już raczej nikogo nie dziwią. To jednak co planuje zrobić związek zawodowy Solidarność wstrząśnie całym światem.

Nie jest żadną nowością, że kontakty Lecha Wałęsy z Solidarnością pod wodzą Piotra Dudy, który nie ukrywa swoich sympatii politycznych skierowanych ku formacji Jarosława Kaczyńskiego, nie są najlepsze.

Jednak do tej pory aktualny szef Solidarności nie posuwał się do radykalnych kroków w walce z legendą swojej organizacji.

To najwidoczniej się zmieniło, ponieważ niedługo po zapowiedziach Wałęsy, o tym, że aktywnie będzie brał udział w walce z PiSem, Piotr Duda oznajmił, że Solidarność planuje odebrać współzałożycielowi i pierwszemu przewodniczącemu NSZZ „Solidarność”… honorowe członkostwo.

Wszystko – jak tłumaczy aktualny przewodniczący Solidarności – przez zaangażowanie Lecha Wałęsy w bieżące wydarzenia i sprawy polityczne.

Ta decyzja z pewnością zszokuje, a na pewno wprawi w ogromne zaskoczenie zagranicznych polityków i zachodnich przywódców, w których oczach – w tym dla prezydenta USA, który dobitnie to pokazał podczas ostatniej wizyty w Polsce – Wałęsa jest symbolem walki z komunizmem i swoistym bohaterem.

...

Zobacz również