Największe miasta w Polsce właśnie wprowadziły dokuczliwe ograniczenia. Wszystko przez suszę

Największe miasta w Polsce właśnie wprowadziły dokuczliwe ograniczenia. Wszystko przez suszę Źródło: Wikimedia Commons Cybularny CC1.0

Susza daje się w znaki nie tylko rolnikom. Według zapowiedzi meteorologów, w tym roku mogą nas czekać wyjątkowo wysokie temperatury. Do tego niezbyt częste opady deszczu nie zwiastują niczego dobrego. Zmiany klimatycznie będzie można odczuć także w dużych miastach, w których latem będzie wyjątkowo upalnie. Podjęto już w tej kwestii konkretne działania.

Zapowiadana w tym roku susza może mieć destrukcyjny wpływ na nasze codzienne życie. Z powodu słabych zbiorów mogą wzrosnąć ceny żywności, a upalne dni dadzą nam się w znaki. W największych polskich miastach zdecydowano się na konkretne działania. Wprowadzono nowe zakazy, które mają pomóc w walce z suszą.

Susza zmusiła włodarzy miast do podjęcia działań

W tym roku została odnotowana najcieplejsza zima od 240 lat. Ponadto jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) średnia temperatura w Polsce była aż o 4 stopnie wyższa od utrzymującej się od lat normy. W połączeniu z brakiem opadów deszczu sytuacja jest coraz poważniejsza, przez co m.in. niedawno było głośno o pożarach w Biebrzańskim Parku Narodowym.

W największych polskich miastach, takich jak między innymi Kraków, Warszawa czy Poznań podjęto decyzję o zakazie koszenia trawników. Zmiany nie będą oczywiście dotyczyć prywatnych posesji, a zieleni miejskiej. Koszenie miejskiej zieleni będzie ograniczone jedynie do trzech razy w ciągu całego roku.

Uzasadnienie decyzji Zarządu Zieleni Miejskiej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak tłumaczy swoją decyzję Zarząd Zieleni Miejskiej, ograniczenia koszenia trawników w miastach ma poprawić funkcjonowanie gospodarki wodnej. Dzięki wysokiej trawie ograniczony zostaje proces parowania, dzięki temu więcej wilgoci zostaje w ziemi. Ponadto ograniczenie koszenia trawników zmniejszy koszty, jakie ponosi miasto.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzisiaj wszyscy czekali na wiadomości Ministerstwa Zdrowia. W końcu się pojawiły, są kolejne ofiary epidemii w Polsce
2.
Fryzjer mimo zakazu nielegalnie strzygł klientów. Szybko pożałowała

Choć nie ma zakazu koszenia trawników na prywatnych posesjach, warto wziąć sobie do serca decyzje włodarzy miasta. Nawet jeśli mieszkamy z dala od aglomeracji, a mamy na podwórku trawnik, na czas suszy ograniczmy jego koszenie. Pamiętajmy także o drzewach, które dając cień, zmniejszają destrukcyjne działanie słońca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa
  2. Piękna Polka przegrała zakład. Musiała się rozebrać i wejść do lodowatego morza (WIDEO)
  3. Jednej rzeczy w filmie Sekielskich nie było. Właśnie ujawniono nowe dowody ws. biskupa Janiaka
  4. Czym jest choroba PIMS-TS, która atakuje dzieci razem z koronawirusem? Wiadomo, jak rozpoznać objawy
  5. TVP nagle przekazało niewiarygodną wiadomość. Ciężko w to uwierzyć, totalne zaskoczenie
  6. Przed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektu

Źródło: Zeberka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News