Trwają prace sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Dziś przesłuchiwano kolejnych świadków, jednak znów nie było spokojnie. Atmosfera była na tyle napięta, że w pewnym momencie poseł Marek Suski zaczął bardzo ostro atakować świadka.

We wtorek przed komisją ds. Amber Gold stanęło dwoje byłych funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jednym z nich był Maciej Znajda, były naczelnik wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w KWP w Gdańsku.

Jak wynikało z przesłuchania Znajdy, były policjant, mimo kierowniczego stanowiska, miał bardzo mgliste pojęcie o prowadzonej przez jego wydział sprawie Amber Gold. W czasie przesłuchania przez komisję dowiódł wielokrotnie, że akta sprawy czytał bardzo niedokładnie.

 Świadek Maciej Zajda twierdzi, że nie wiedział, że prokuratura Gdańsk Wrzeszcz prowadzi sprawę. W teczce jednak nie brakuje jego pieczątek i podpisów, które świadczą o tym, że zapoznawał się z treściami – relacjonują media przesłuchanie byłego policjanta. Gdy zwrócono mu na to uwagę, stwierdził: „Nie zauważyłem tego”.

Suski w natarciu

Posła Marka Suskiego, członka komisji niezwykle rozsierdziły odpowiedzi Znajdy. Nie uspokoiło go nawet stwierdzenie policjanta, że śledztwo w sprawie Amber Gold uważa za największą porażkę swojego życia. Jeszcze bardziej zirytowały posła Suskiego słowa, że w tym czasie (w 2012 roku) dla policji priorytetem było Euro 2012.

– Euro było priorytetem, a inne przestępstwa żeście zostawili? Pan się kompromituje mówiąc takie rzeczy, może niech się Pan zastanowi, zanim odpowie – zarzucił Znajdzie Suski.

W końcu parlamentarzysta nie wytrzymał i zaczął niezwykle ostro atakować świadka. W pewnym momencie nawet posunął się do słów, które mogły być odebrane jako obraza.

– Ten wydział należałoby rozwiązać – stwierdził Marek Suski. – Podobno byliście elitą polskiej policji – dodał.

– Co poza piciem kawy i jedzeniem ciasteczek robiliście? – zapytał także agresywnie poseł PiS. Odpowiedź świadka wcale go nie zadowoliła. – Pracowaliśmy – odparł Znajda.

Całe szczęście niedługo po tej „wymianie ciosów” przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann zakończyła obrady.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Największe seksskandale show-biznesu


Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

...

Zobacz również