Rekonstrukcja rządu w wykonaniu Beaty Szydło dotyczyła głównie resortów gospodarczych oraz finansowych. Funkcji ministra nie będzie już dłużej sprawował Paweł Szałamacha, jednak jak to często bywa w takich przypadkach: ktoś musiał stracić, żeby zyskać mógł ktoś innych.

Niekwestionowanym zwycięzcą dzisiejszego dnia jest Mateusz Morawiecki, który został jedną z najpotężniejszych osób w kraju oraz drugą (po Beacie Szydło) najbardziej wpływową w rządzie. Od tej chwili Morawiecki będzie nie tylko ministrem rozwoju i wicepremierem. Przejmie też obowiązki Pawła Szałamachy, to jednak nie wszystko.

– Wszystkie rzeczy, które są naszymi priorytetami, będą pod opieką Ministerstwa Rozwoju. W tej chwili wchodzimy w okres zmian, a to oznacza zmianę struktury Rady Ministrów. Koordynacja prac ministerstw gospodarczych jest niezbędna. – zapowiedziała Beata Szydło.

W praktyce oznacza to, że Morawiecki stanie na czele wszystkich resortów odpowiedzialnych za gospodarkę i finanse. Będzie też szefem powołanego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

źródło: money

 

...

Zobacz również

Zobacz również