Dziś w nocy warto wyjść na balkon. Na niebie będzie widoczne rzadkie zjawisko, "Superksiężyc" zapiera dech w piersiach

Dziś w nocy warto wyjść na balkon. Na niebie będzie widoczne rzadkie zjawisko, "Superksiężyc" zapiera dech w piersiach Źródło: Artgrid The Stock Studio

Dzisiejszej nocy na niebie pojawi się superksiężyc. Szczególnie nocnym markom polecamy wyjście na balkon i obserwowanie tego niesamowitego zjawiska. Taki widok nie zdarza się zbyt często.

Superksiężyc to jeden z dowodów na to, że raz na jakiś czas wszechświat oferuje nam piękne zjawiska. Tej nocy Księżyc będzie bardzo blisko naszej planety, dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć z balkonów różową pełnię. Osoby, które lubią przesiadywać po nocach, będą miały dzisiaj okazję przeżyć coś niesamowitego.

Różowy superksiężyc będziemy mogli zobaczyć o godzinie 4:35 czasu polskiego. Pełnia, którą zobaczymy w nocy z wtorku na środę będzie największą w tym roku. Według "Science Focus" nasz naturalny satelita zbliży się Ziemi na odległość 357 tysięcy kilometrów. To dlatego zaobserwujemy 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy Księżyc niż zwykle. Specjaliści nazywają to zjawisko pełnią "różowego Księżyca". Można je zaobserwować średnio raz do roku.

Jeśli nie jesteście śpiochami, już niedługo będziecie mieli okazję zobaczyć Superksiężyc.

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News