Jej życie, szczególnie młodość, owiane jest tajemnicą. Nie wiadomo, ile ma lat, nie wiadomo, skąd pochodzi ani jak naprawdę ma na imię. I czy faktycznie od urodzenia jest kobietą.

Amanda Lear urodziła się w Hongkongu, Singapurze, Sajgonie lub w Szwajcarii. Miało to miejsce w 1939 lub 1950 roku. Pochodzi z Francji, chociaż jej rodzice to Rosjanka i brytyjski oficer i jest 100% kobietą. Wszystkie te informacje podaje ona sama i żadna nie musi być prawdziwa.

Jej życie to pasmo skandali z udziałem całego świata show-biznesu. Od nastoletnich lat przyjaźniła się z Salvadorem Dalim i spędzała z nim życie. Chociaż on miał żonę i 61 lat, gdy ona 18 i chociaż on zawsze twierdził, że jest homoseksualistą i impotentem. W całym swoim życiu zdążyła być kochanką Pabla Picasso, Briana Jonesa z The Rolling Stones, Bryana Ferry’ego i Davida Bowiego.

Chciała robić karierę artystyczną, malować. Potrzebując pieniędzy na edukację – zajęła się modelingiem. Ten pochłonął ją całkowicie. Związek z Bowiem otworzył ją na kolejną drogę – muzyczną. To ona śpiewa słynny przebój „Give a bit of mmh to me”, który dziś znają wszyscy.

Jedna z plotek, które krążą na jej temat, wiąże się z rzekomym transseksualizmem. To właśnie Salvadore Dali miał sfinansować jej operację zmiany płci. Wśród argumentów na rzecz tej hipotezy znajdują się między innymi jej niski (wręcz barytonowy) głos, niezwykły, jak na kobietę, wzrost (180 cm) i bardzo ostre, wręcz męskie rysy twarzy.

Chociaż Lear zaprzecza tym plotkom, nazywając je chwytem marketingowym, wciąż są one żywe. Nic dziwnego. Nadal nie wiadomo, skąd jest, ani nawet ile ma lat. A mimo wielu (70 lub 80 lat) nadal trzyma się świetnie. Przez ostatnie 30 lat prawie się nie zmieniła.

https://www.youtube.com/watch?v=CH8p-kVRGFw

fot. facebook.com/reinelear

Źródło: kobieta.onet.pl

...

Zobacz również

Selfie od tyłu? Oto najseksowniejsze belfie gwiazd [ZOBACZ!]