Kwestia bezpieczeństwa podczas szczytu NATO to jedno z najważniejszych zadań dla służb nie tylko polskich ale także zagranicznych, które przybyły do naszego kraju wraz z przywódcami innych państw. Nie zawsze udaje się im jednak wychwycić wszystkich nieproszonych gości. Jednemu z dzienników udało się przechytrzyć ochronę Baracka Obamy.

Barack Obama to jeden z najważniejszych gości przebywających w Polsce w ramach szczytu NATO. Naturalnie jego ochrona i służby pracujące w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa i prywatności dla amerykańskiego prezydenta, są najliczniejsze.

Dziennikarzom Super Expressu udało się przechytrzyć Secret Service (ochrona prezydenta USA – przyp. red.) i nagrali ukrytą kamerą Obamę podczas porannego treningu w hotelu Marriott w Warszawie. Jak przekonują, prezydent USA ćwiczył przemowę podczas ćwiczeń na rowerze.

Jak relacjonują dziennikarze SE, podczas wizyty Obamy na siłowni, w jego otoczeniu było mnóstwo funkcjonariuszy zarówno polskiego BORu jak i amerykańskiego Secret Service, którzy bacznie obserwowali inne osoby obecne na siłowni (po wejściu Obamy do siłowni nikt nie mógł już wejść, jednak osoby które już tam ćwiczyły mogły zostać) i reagowali natychmiast gdy ktoś tylko wyciągnął swój telefon, by zrobić zdjęcie.

W sumie prezydent Stanów Zjednoczonych spędził ok. 50 minut ćwicząc głównie na rowerze i bieżni, przy okazji przygotowując się do przemówienia.

fot. facebook.com/se.pl
fot. facebook.com/se.pl

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: super express

...

Zobacz również