Ile kosztuje suknia ślubna? To zależy czy nowa, czy używana

Ile kosztuje suknia ślubna? To zależy czy nowa, czy używana Źródło: pxhere.com/Bogdan Tischer

Suknia ślubna - cena nowej może przerażać. Większość kobiet idących do ślubu ma swoje wyobrażenia i marzenia dotyczące najpiękniejszej dla nich sukni ślubnej. Ile może kosztować spełnienie takich marzeń i co zrobić, jeśli akurat nie mamy tyle pieniędzy w budżecie ślubnym?

Suknia ślubna - cena takiej kreacji może odstraszać niektóre panny młode. Ile pieniędzy powinniśmy przeznaczyć na piękną suknię ślubną? Widełki cenowe takiej kreacji są ogromne - wszystko zależy gdzie i w jakim stanie ją kupimy - a także od tego, czy w ogóle zdecydujemy się na zakup!

Suknia ślubna - cena 2018

Organizacja ślubu i wesela to od wieków wielki wydatek dla państwa młodych. W ślubnym budżecie honorowe miejsce zajmuje zawsze suknia ślubna - piękna, zazwyczaj biała kreacja, w której kobieta przystępuje do ceremonii zaślubin. Często jest to także pokaźna część całego budżetu ślubnego - na kreację ślubną panny młodej Polacy wydają średnio 13% pieniędzy przeznaczonych na tę uroczystość. W ostatnich latach średnie wydatki na ślub wynosiły około 35 tysięcy złotych, co oznacza, że suknia ślubna kosztowała w przybliżeniu 4500 zł!

Ile kosztuje suknia ślubna - ceny nowych kreacji

Ceny sukni ślubnych są bardzo trudne do oszacowania - wpływa na nie bardzo wielka liczba zmiennych. Wszystko zależy od tego, gdzie kupujemy taką suknię - salony sukni ślubnych zazwyczaj mają niższe ceny niż zakłady znanych projektantów. Dużo również zależy od materiałów - syntetyczne kreacje z reguły są tańsze niż te z naturalnych tkanin. Szacuje się, że ceny najtańszych sukni ślubnych wahają się w granicach 1500-1800 złotych, a najdroższe potrafią dochodzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Suknie ślubne używane - olx i Allegro mają wiele propozycji

Nie wszyscy decydują się na kupno nowej sukni ślubnej. Czy to ze względu na oszczędności, czy na niechęć do wydawania aż tak ogromnych pieniędzy na suknię, którą założy się zaledwie parę razy w życiu, pary decydują się często na zakup używanej sukni ślubnej z komisu lub przez różnego rodzaju sklepy internetowe.

Tutaj ceny również są niesamowicie zróżnicowane - może się zdarzyć, że najtańszą suknię w dobrym stanie znajdziemy za około 200 złotych. Najdroższe za to oscylują w okolicach 5-6 tysięcy złotych - są to już kreacje znanych marek. Trzeba tylko pamiętać, że do takiej kwoty trzeba będzie dodać koszt dopasowania takiej sukni do naszych wymiarów.

Suknie ślubne - czy trzeba kupować?

Od jakiegoś czasu coraz więcej par przed weselem decyduje się na jeszcze inne wyjście, czyli wypożyczenie sukni ślubnej na dzień ślubu i dzień zdjęć ślubnych. Wydaje się to dobrym kompromisem - nie musimy wydawać grubych pieniędzy na jednorazową kreację, ale dostajemy coś prosto z salonu z gwarancją dobrego stanu. Koszt takiej sukni jest uzależniony od jej wartości, ale waha się w okolicach 40-60% ceny nowej sukni ślubnej za wynajem na kilka dni - zazwyczaj poniżej tygodnia. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Nie masz pomysłu na zajęcia szkolne? Światowy Dzień bez Tytoniu to świetny temat
  2. Kiedy jest Dzień Bociana Białego? Polski symbol ma swoje święto
  3. Wiersze i cytaty na Dzień Matki. Wywołaj uśmiech na jej twarzy
  4. Gdzie oglądać The 100 S06E02 online? Premiera odcinka
  5. Dzień Bociana Białego w szkole i przedszkolu - pomysły na zajęcia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News