Główny Urząd Statystyczny podał bardzo optymistyczne wieści. Wynika z nich, że Polska plasuje się w ścisłej czołówce Europy i zostawia za sobą daleko takich potentatów jak Niemcy czy Francja.

Mowa o polskiej gospodarce, która ma się bardzo dobrze. Wzrost gospodarczy, który w I kwartale 2017 roku był na poziomie 4%, był potwierdzeniem pozytywnych prognoz GUS. W ciągu ostatnich 5 lat tylko raz zanotowano wzrost PKB na wyższym poziomie – było to w IV kwartale 2015 roku i osiągnął wtedy 4,6%.

Taki poziom wzrostu oznacza, że polska gospodarka ruszyła z kopyta względem końcówki 2016 roku, kiedy to zanotowano wzrost PKB na poziomie 2,5%. Jak podaje dumne z wyniku Ministerstwo Finansów, ten trend wzrostowy powinien utrzymać się przez dłuższy czas.

Dzięki takiej dynamice wzrostu PKB, Polska znajduje się w ścisłej czołówce Europy. Na pierwszym miejscu pod względem rozwoju jest Rumunia ze wzrostem na poziomie 5,7%. Za nią plasuje się Estonia z wynikiem 4,4%, a tuż za nią Węgry z 4,1%. Polska dogania więc pierwszą trójkę i według zapowiedzi, sama niebawem wskoczy na podium, przewyższając wynikiem Węgry. Co ciekawe, daleko w tyle zostają Niemcy ze wzrostem rzędu 1,7% i Francja, która może pochwalić się 1% wzrostu.

...

Zobacz również

Zobacz również