Polskę czeka ogromna inwestycja ze strony Japończyków. Następne pięć lat stoi pod znakiem dopływu ogromnej ilości gotówki do naszej gospodarki. Jest to wielki sukces miejscowych i zagranicznych przedsiębiorców.

Bridgestone jest największym producentem opon na świecie. Ta założona w 1931 roku przez Shojiro Ishibashiego firma, swoją nazwę bierze od dokładnego tłumaczenia na angielski nazwiska twórcy. Oprócz ogumienia produkuje także przemysłowe wyroby takie jak taśmy produkcyjne czy gumowe bębny. W ciągu najbliższych lat rozbuduje swoje udziały w polskiej gospodarce.

Między 2017 a 2022 rokiem Bridgestone planuje zainwestowanie 194 miliardów euro w fabryki w Poznaniu i Stargardzie. Działanie skupi się na poszerzeniu możliwości produkcyjnych oraz oferty, a także udoskonaleniu obsługi klienta. Inwestycja nad Wisłą jest największą z planowanych w najbliższym czasie na terenie Europy.

Pozostałe 72 miliardy wpompowane zostaną w pozostałych częściach kontynentu. Widać Japończykom bardzo zależy na Polsce i utrzymywanych w niej fabrykach. Pierwsza z nich powstała w 2001 roku w Poznaniu, jako szósta na Starym Kontynencie.

źródło: biznes.interia.pl

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

...

Zobacz również